1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Co możesz zrobić dla dobrego seksu? - 7 pomysłów

Co możesz zrobić dla dobrego seksu? - 7 pomysłów

123rf
Sfera seksualna istniej po to, żeby przynosić, radość, przyjemność i odprężenie. Co możesz, by było wam jeszcze lepiej w łóżku?

1. Zadbaj o swoje ciało

Im mniej stresu przeżywasz w związku ze swoim wyglądem, tym lepiej czujesz się w sytuacjach intymnych. To, co możesz dla siebie zrobić (oprócz najważniejszej samoakceptacji), to dbanie o swoje ciało. Najlepsze efekty daje wysiłek fizyczny. Jeśli poczujesz, że ćwiczenia aerobowe, bieganie, joga, czy jakakolwiek inna forma ruchu, sprawia że lepiej czujesz się we własnym ciele, nabierzesz do niego zaufania i je polubisz. Stąd już krok do satysfakcji w seksie.

2. Zaakceptuj swoje pożądanie

Czasem mamy z tym problemy - żeby zaakceptować, że jesteśmy istotami seksualnymi, że potrzebujemy się kochać, że nosimy w sobie seksualne napięcie

. Energia seksualna jest również energią życia, więc wypierając się jej czy wstydząc, zaprzeczamy własnemu istnieniu. Jeśli zauważasz w sobie problem braku akceptacji dla seksualności, rozważ poradę u seksuologa lub psychoterapeuty.

3. Dowiedz się, czego pragniesz

Ważne jest, by nie bać się własnych pragnień seksualnych. Bądź w kontakcie ze sobą, żeby wiedzieć czego pragniesz. A zatem?

4. Powiedz o swoich pragnieniach partnerowi

W tym momencie często dochodzimy do blokady. Przeżywanie erotycznych fantazji – to jeszcze jest dla nas dostępne, ale żeby zwierzyć się z nich partnerowi? To już jest trudniejsze. Jednak nie doświadczycie dobrego seksu, jeśli nie będziecie o nim rozmawiać. Tu nie trzeba wiele słów, ale otwartości.

5. Miej czas dla seksu

Może planujesz zakupy, wizyty dzieci u dentysty, spotkania z przyjaciółką, a seks? Dla tej sfery też świadomie poszukaj czasu. I nie chodzi tu o te wieczory, kiedy padasz już ze zmęczenia, ale całe „seksowne” weekendy, czas na pachnącą kąpiel, kupienie ładnej bielizny, zadbanie o namiętną atmosferę w sypialni.

6. Uważność dla partnera

Życie seksualne jest papierkiem lakmusowym uczuć między partnerami. Jeśli jesteście naprawdę blisko, reszta punktów tego artykułu jest o wiele łatwiejsza do zrealizowania.

7. Przyznaj się, jeśli macie problem

Gdy coś nie gra w sferze seksu, ważnym krokiem jest powiedzenie tego głośno. Sobie i partnerowi. Udawanie, że problemu nie ma, doprowadza do niepotrzebnego zwlekania, unikania sytuacji intymnych, wzajemnego obwiniania. Czasem przyznanie się i szczera rozmowa, potrafią zdziałać cuda, bo energia zużywana na tłumienie problemu, zostaje uwolniona i wykorzystana do jego rozwiązania.

Czego nie warto robić w sypialni? - TUTAJ

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze