1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 4 przyjemne rady dla waszego związku

4 przyjemne rady dla waszego związku

123rf
Okazuje się, że trwałe, szczęśliwe pary, nie podchodzą do życia bardzo poważnie. W ich życiu jest dużo śmiechu, zabawy, wdzięczności i wyrażania pozytywnych uczuć. Jak możesz zadbać o związek, dobrze się przy tym bawiąc?

1. Śmiejcie się i bawcie Zabawa nie jest tylko dla dzieci. Figlarne podejście do partnera i życia jest doskonałym antidotum na życiową rutynę, narzekanie i cierpiętnictwo. Pary, które często razem śmieją się, są bardziej zadowolone ze swojej relacji. Humor jest dobrym buforem przy nieuniknionych konfliktach. Dzięki temu, że patrzymy się na siebie z przymrużeniem oka, nie ranimy się, nie walczymy ze sobą, nie stajemy się swoimi śmiertelnymi wrogami. Dlatego żartujcie, oglądajcie komedie, wygłupiajcie się.

2. Próbujcie nowych rzeczy

Dbajcie o to, żeby mieć wspólne aktywności. I żeby były one nowe i ekscytujące. W ten sposób ciągle tworzycie dobre wspomnienia, które podtrzymują waszą więź. I czujecie się jak w zespole, co wzmacnia lojalność i bliskość. Jeśli wasze działania sprawiają wam radość, sam związek staje się bardziej ekscytujący. I życie również. Róbcie razem coś, co wyzwala adrenalinę i dopaminę. Uprawiajcie sporty, rozwijajcie nowe zainteresowania . Możecie szukać coraz to nowych restauracji, miejsc do weekendowych wypadów za miasto, zmieniajcie wystrój mieszkania i miłosne pozycje w sypialni.

3. Pielęgnujcie wdzięczność

To jest oczywiste, że wdzięczność przynosi same korzyści. Doceniajcie się wzajemnie. Kiedy partner będzie czuł twoją wdzięczność, będzie bardziej z siebie zadowolony, będzie się lepiej czuł i będzie bardziej szczęśliwy w relacji z tobą. Doceniajcie się za życzliwe gesty wobec siebie, a także bądźcie wdzięczni za to, kim jest partner jako osoba. Pary, które doświadczają więcej wzajemnej wdzięczności, są mniej podatne na niebezpieczeństwo rozstania.

4. Świętujcie triumfy

Wspieranie partnera w trudniejszych momentach jest ważne, ale tak samo istotne, by być obok i cieszyć się, kiedy coś pójdzie pomyślnie. Pary, które celebrują swoje osiągnięcia i sukcesów, doświadczają mniej konfliktów i więcej szczęścia. Miejcie swoje wielkie dni, bawcie się i świętujcie razem. Takiego życia chce się więcej i więcej.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze