1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Wyzwanie – tydzień bez narzekania

Wyzwanie – tydzień bez narzekania

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Jeśli będziemy ze sobą dość szczery, zauważymy że narzekamy. Pogoda? Źle! Uśmiechnij się do pani w sklepie? Nie! Ludzie naburmuszeni, czasu mało, w lodówce to samo, w pracy za mało płacą. Co się stanie, gdy przez tydzień nie będziesz narzekać? Przekonaj się.

Proponujemy 7-dniowe wyzwanie – tydzień bez narzekania. Możesz powiedzieć, że przecież narzekanie nie zmienia rzeczywistości. Nieprawda. Jest kilka powodów, dla których lepiej nie narzekać.

1. Jeśli skupiasz się na negatywnych stronach życia, trudniej dostrzec ci pozytywne (ciągle pada, widzisz kałuże, a nie czujesz, że powietrze jest świeże).

2. Narzekanie zamyka na znalezienie rozwiązań (skoro jest jak jest, po co się wysilać?).

3. Marudzenie oddala nas od pozytywnych, uśmiechniętych ludzi (oni unikają tych, co narzekają, bo wieje od nich negatywną energią, a oni o siebie dbają).

4. Narzekanie sprawia, że nastrój się tylko pogarsza (to nie jest sposób na uwalnianie trudnych emocji).

5. Negatywne podejście do życia tworzy napięcia w ciele, co może prowadzić do bólów głowy, mięśni, wrzodów i wielu innych dolegliwości.

Na stworzenie nawyku potrzebnych jest 21 dni. Dobrze zacząć od mniejszych kroków, dlatego można spróbować nie narzekać na początek przez tydzień. Korzyść to bardziej pozytywne nastawienie do życia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze