1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Klucz do udanego związku

Klucz do udanego związku

123rf.com
Możecie mieć różne zainteresowania, inną motywację, która zmusza was do działania, ale ważne jest, żebyście mieli wspólne cele.

Do takiego wniosku doszli psychologowie, cytowani przez magazyn "Psychology Today". Pytanie wielokrotnie o to, czy to różnice czy podobieństwa w charakterze obu stron sprawiają, że para ma szansę na udany związek, odpowiedzieli, że nie mają one aż tak wielkiego znaczenia, dopóki obie strony mają wspólne cele.

Jeśli zarówno ty, jak i twój partner zgadzacie się co do tego, co jest dla was najważniejsze, a hierarchia waszych wartości, celów życiowych, planów i marzeń jest podobna, nie ma znaczenia, co was zmotywuje do ich realizacji oraz w jakim tempie i jak je osiągniecie. Może okazać się, że jedna strona działa zachowawczo, chce mieć wszystko pod kontrolą i bardzo powoli, ale systematycznie realizuje, punt po punkcie, kolejne sprawy w życiu, a najważniejsza jest dla niej stabilizacja i brak gwałtownych zmian; zaś druga strona działa spontanicznie, często impulsywnie i chaotycznie, lubi nowości, zmiany, nie boi się wyzwań. Ale jeśli najważniejsza dla was jest np. rodzina, kochacie podróże i lubicie rytm miasta, a nade wszystko cenicie sobie swój związek i zdanie drugiej osoby, to będziecie w stanie w tym zderzeniu żywiołów się porozumieć, bo wasze cele będą wspólnie przez was realizowane.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze