1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Dlaczego się rozwodzimy?

123rf.com
123rf.com
Istnieją 4 przyczyny tego, że współczesne małżeństwa są tak kruche. Co leży u źródła częstych rozwodów?

1. Małżeństwa zawierane są z powodu emocji

Nie zawieramy już raczej małżeństw, bo jesteśmy lojalni wobec tradycji rodzinnej czy woli rodziców. Pobieramy się z miłości, a przynajmniej tak nam się wydaje. W grę wchodzą emocje. A one są ulotne, kruche, zmienne, nietrwałe. Mienią się one różnymi kolorami, by przeminąć, wygasnąć po jakimś czasie. A wcześniej jeszcze zmieniają się. Podziw ewoluuje w krytykę, zaufanie w podejrzliwość, rozczulenie w rozdrażnienie. Każda emocja, która zaprowadziła nas przed ołtarz lub przed urzędnika USC może zaprowadzić nas na salę sądową, by wziąć rozwód. Dzieje się tak, bo uczucia mylą się nam z emocjami.

2. Brak zależności finansowej

Kobiety, podobnie jak mężczyźni, są teraz w stanie same zadbać o siebie i dzieci finansowo. Coraz rzadziej mamy do czynienia z presją finansową, która uniemożliwia nam rozstanie. Więc rozwodzimy się szybciej, łatwiej, częściej. 3. Żyjemy dłużej, niż kiedykolwiek dotąd

Średnia wieku małżeństwa w miastach wynosi 26 lat dla kobiet i 28 dla mężczyzn. Przy długości życia lat 85 plus, jest możliwe, aby być w związku małżeńskim nawet 60 lat. Ile zmian może w nas zajść przez ponad pół wieku. Rzadko udaje się nam doświadczyć pełni siebie przy jednej osobie. Potrzebujemy więcej luster, żeby się w nich przejrzeć.

4. Pracujemy coraz więcej

To jest zupełnie nowy fenomen społeczny, który nie miał miejsca nigdy wcześniej. Tak dużo godzin spędzanych w pracy musi negatywnie odbić się na jakości naszych związków, które do wzrastania potrzebują codziennej bliskości. Słabe więzi uczuciowe zapracowanych ludzi są przyczyną większości dzisiejszych rozwodów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze