Jak wyrażać uczucia na co dzień?

123rf.com

 • Wyrażaj pozytywne emocje związane z tym że ją/jego widzisz: „Jak miło cię znów zobaczyć!”, „To wspaniale, że Cię spotkałem”.
 • Rób miłe uwagi: „Świetnie ci w tym kolorze”,„Dobrze wyglądasz”, „Wspaniale się ciebie słucha”, „Opowiadasz ciekawe rzeczy” itp.
 • Jeśli spotykacie się przypadkiem, zaproponuj byście spędzili chwilę razem: „Może usiądziemy gdzieś na chwilę?”, „Czy masz ochotę na ciastko i kawę?” itp.
 • Zaproponuj coś atrakcyjnego: bilety na koncert, spektakl, obejrzenie ciekawej wystawy itp.
 • Obdaruj ją/jego drobiazgiem. To powinna być naprawdę niewielka rzecz np. pomysłowy breloczek do kluczy, kubek albo coś zrobionego własnoręcznie. Chodzi o intencje i o to, aby ten przedmiot kojarzył się z tobą.
 • Jeśli jesteś już w relacji i czujesz, że twój partner nie wie, jak bardzo ci na nim zależy

  1. Pytaj o to, co on/ona czuje w związku z sytuacjami, które wydarzają się w jej/jego życiu. Np. „Jak radzisz sobie z nowym zadaniem w pracy”, „Czy nie jesteś zmęczony?” itp. Troska o czyjeś samopoczucie to piękny prezent.
  2. Możesz także od czasu do czasu obdarować ją/jego bez okazji jakimś drobiazgiem, mówiąc: „Wiesz, zobaczyłem to na wystawie i pomyślałem, że ci się spodoba”.
  3. Wyrażaj wdzięczność. Od czasu do czasu po prostu powiedz, że cieszysz się, że jesteście razem, że doceniasz jej/jego obecność w swoim życiu.
  4. Słuchaj ze zrozumieniem. Kiedy on, ona opowiada ci o czymś, nie testuj swojej podzielności uwagi, czytając jednocześnie gazetę lub oglądając TV. Poświęć kilka chwil, koncentrując się wyłącznie na tym, co słyszysz.
  5. Zrób coś w domu z własnej inicjatywy. Napraw coś, co się zepsuło, posprzątaj i kup kwiaty do wazonu, ugotuj jej/jego ulubioną potrawę albo upiecz pyszne ciasto.
  6. Napisz miły liścik i przypnij magnesem na lodówce albo wyślij czułego SMS-a.
  7. Zrób miłą niespodziankę, zaaranżuj coś, czego twój partner się nie spodziewa, a wiesz, że ma na to wielką ochotę – weekend w SPA, bilety na ważny mecz itp.

  To tylko kilka propozycji. Z pewnością dopiszecie własne.