fbpx

Porady małżeńskie (cz. 2)

porady_małżeńskie
123rf

Doświadczenie wielu par oraz terapeutów, którzy pracują z nimi, pokazuje, jakie zachowania we wspólnym życiu skutkują satysfakcjonującym związkiem. Jakie?

11. Koncentracja na pozytywach partnera i wspólnego życia. Łatwiej jest nam krytykować i narzekać, wytykać błędy i widzieć ciemniejszą stronę. Trudniej zaakceptować rzeczywistość i ukochanego człowieka takim, jakim on jest. Jeszcze trudniej docenić i dostrzec w nim piękno. Jednak warto zmienić spojrzenie, bo rozwija się to, na czym koncentrujemy uwagę.

12. Wieczne randkowanie. Czyli: przyjemność ze wspólnie spędzanego czasu, odświętna atmosfera spotkań, pamiętanie o powodach, dla których jesteśmy razem. Rezygnując z randek, zmierzacie prostą drogą do rozstania. Bo po co tak naprawdę jesteśmy razem? Żeby spłacać kredyt mieszkaniowy?

13. Codzienne rozmowy twarzą w twarz. Wystarczy 20 minut rozmowy, kiedy patrzymy sobie w oczy i słuchamy siebie z empatią. Nie rozmawiamy jednak o rachunkach, sąsiadach czy szefie, tylko o sobie.

14. Dbanie o swój rozwój. Jeśli będziesz z pasją zajmowała się sobą i odkrywała kolejne części osobowości, będziesz atrakcyjna dla swojego partnera a twój związek będzie kwitł.

15. Wspólna zabawa i radość. Jeśli każdego dnia znajdziecie powód do wspólnej radości, związek tylko na tym skorzysta. Śmiech leczy ze stłumionych negatywnych emocji, rozładowuje napięcie wewnętrzne i sprawia, że chce się żyć.

16. Lista wdzięczności. Każdego dnia uświadom sobie za co jesteś wdzięczna życiu z powodu swojego związku.

17. Słowa miłości. To nie tylko „kocham cię”, ale także „rozumiem”, „dziękuję”, „przepraszam”, „doceniam”, „dobrze, że jesteś” i wiele, wiele innych słów i zwrotów, za sprawą których robi się cieplej na sercu.

18. Jasna wizja wspólnej przyszłości. Jeśli patrzycie się razem we wspólnym kierunku, wspólna droga będzie przyjemniejsza i łatwiej dotrzecie do celu.

19. Szacunek. Bez niego nie ma mowy o szczęśliwym wspólnym życiu.

20. Brak unikania. Jeśli zawsze spojrzycie trudnym sprawom i kłopotliwym uczuciom w twarz, okaże się, że znikają one jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Zamiatanie ich pod dywan i udawanie, że wszystko jest w porządku, gdy tak nie jest, to równia pochyła, która prowadzi do poważnych kryzysów.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze