1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Zdrowe orzechy i migdały dla maturzysty

Zdrowe orzechy i migdały dla maturzysty

123rf.com
Majowe dni to wytężony czas dla maturzystów. Aby jak najdłużej utrzymać efekt koncentracji i być na najwyższych obrotach – warto sięgnąć po orzechy i suszone owoce, które są źródłem wielu cennych witamin i mikroelementów.

Orzechy włoskie Przygotowując się do egzaminów pamiętaj, aby dania i przekąski, które spożywasz dodawały ci energii. Źle dobrane produkty, zjedzone w nadmiarze spowodują, że zamiast uczyć się pilnie, zaśniesz nad książkami. Dlatego zaopatrz się w wodę lub ulubioną herbatę i orzechy włoskie. Zawierają one dużo B1, są również cennym źródłem potasu i miedzi. Wszystkie te składniki wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, dzięki czemu będziesz bardziej wydajny, a co za tym idzie – szybciej przyswoisz wiedzę i uodpornisz swój organizm na stres

Migdały Często po kolejnej godzinie nauki męczą ci się oczy? Pamiętaj, żeby co jakiś czas unieść wzrok znad książek lub monitora komputera. Najlepiej zawiesić go przez moment na roślinnej zieleni, może na kasztanowcu, którego zielenienie i kwitnięcie odlicza dni do egzaminu? Kolor zielony działa kojąco na nasze oczy, dlatego staraj się otaczać roślinami, jeśli masz taką możliwość. Podczas tej chwili przerwy możesz sięgnąć także po migdały. Zawierają witaminy B2 i PP, które sprawią, że twoje oczy będą w dobrej kondycji. Migdały są także źródłem żelaza, dzięki czemu cały twój organizm będzie się szybciej regenerował. Jakość nauki jest bardzo ważna, przekąski również! Wybieraj zatem rozsądnie – te najlepsze, ze sprawdzonych źródeł.

Mieszanka studencka  Przygotowania do matury przypominają maraton - nie tylko jeśli chodzi o presję, ale także o wysiłek, dlatego pamiętaj o tym, aby Twoje przekąski były też odpowiednio zbilansowane. Jednym z przysmaków sportowców jest mieszanka studencka. Jej klasyczna receptura opiera się na orzechach arachidowych, laskowych, nerkowcach i rodzynkach. Jest ona naturalnym źródłem magnezu, potasu i witaminy E, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu zarówno sportowcom, jak i tobie na ostatniej prostej maturalnych przygotowań.

na podst.mat.Bakalland

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze