1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło poleca
 4. >
 5. Majowy "Sens" już w sprzedaży

Majowy "Sens" już w sprzedaży

Na okładce Ałbena Grabowska, autorka bestsellerowego „Stulecia Winnych”. Wiodące tematy numeru to „Wrzuć na luz” i „Ukochaj siebie”.

„Odkrycie, że jestem pisarką, a to, co piszę, podoba się mnie samej i innym ludziom – było jak olśnienie” – zwierza się Ałbena Grabowska w wywiadzie „Wszystkie światy Ałbeny”. Ile jest tych światów?  Wiele i… będzie jeszcze więcej, bo – jak przyznaje bohaterka – wyobraźni starczy jej na tworzenie nowych fabuł. Jak to się stało, że neurolożka i epileptolożka z naukowym dorobkiem została pisarką? Co poza popularnością dała jej ta zmiana i dokąd teraz zmierza Ałbena Grabowska? Jak połączyć akademicką dysyplinę z tworzeniem fikcji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w rozmowie z redaktor naczelną „Sensu” Joanną Olekszyk.

„Weź na luz” – apelujemy w majowym Temacie Numeru. O wskazówki, jak to zrobić, poprosiliśmy psychologów. Katarzyna Miller radzi wyluzować wszystko, co się da. W tym „wszystko” są m.in. toksyczne relacje, ale i rozpamiętywanie, „czy na pewno dobrze robię”? Maria Rotkiel zachęca do uwolnienia się od perfekcjonizmu, Hanna Samson uczy podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności, a dr Brian King podsuwa narzędzia do radzenia sobie ze stresem: dobry humor i świadome wybory.

Równie łatwo dostępnym i skutecznym sposobem na stres jest kontakt z przyrodą. Na własnym przykładzie przekonuje o tym fotograf przyrody Paweł Kreft a psychiatra Sławomir Murawiec w książce „Ornitologia terapeutyczne” (napisanej wspólnie z Piotrem Trynajowskim) odkrywa psychiczne korzyści z obserwacji ptaków.

Dodatkowy Temat Numeru zatytułowaliśmy „Ukochaj siebie”, gdzie w serii artykułów z udziałem ekspertów piszemy o zaufaniu i szacunku do swojego ciała.

W majowym wydaniu także nasze stałe rubryki, m.in: 

 • filmoterapia Grażyny Torbickiej i Martyny Harland,
 • psychoastrologia Aleksandry Nowakowskiej wspieranej przez astrologa Piotra Gibaszewskiego – tym razem o zodiakalnym Byku,
 • wychowanie z "Sensem" pedagożki Ewy Nowak, poświęcone małym pacjentom onkologicznym,
 • nacje mają swoje racji – dziennikarka Julia Wollner przybliża szwedzki raj dla introwertyków,
 • listy od Czytelników, na które odpowiada psycholożka  Ewa Klepacka-Gryz.

I jak zawsze polecamy książki, filmy i warsztaty rozwojowe. Z życzeniami wielu emocji przy lekturze i nadzieję, że będzie ona inspirująca,

Redakcja "Sensu".

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze