1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło poleca
 4. >
 5. Zatrzymaj się i pomyśl: „Jest fajnie, jest dobrze” – radzi Magdalena Boczarska, bohaterka okładki listopadowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

Zatrzymaj się i pomyśl: „Jest fajnie, jest dobrze” – radzi Magdalena Boczarska, bohaterka okładki listopadowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

Na okładce „Zwierciadła” Magdalena Boczarska. Już za chwilę będziemy mogli oglądać ją w „Różyczce 2”. „Jeśli się nie zatrzymamy choć na chwilę i nie pomyślimy: »Jest fajnie, jest dobrze«, to nigdy nie docenimy tego, co jest teraz i co za nami. Wiem, co mówię, bo przychodzi mi to równie ciężko i rzadko. Ale próbuję!«” – mówi aktorka.

„Jeśli przez lata budowałyśmy tożsamość żony, to trudno nagle o tym zapomnieć. Dlatego psychologowie zalecają wdowom, by – kiedy tylko będą gotowe – zdjęły z palca obrączkę. Są kobiety, które nigdy nie przechodzą tego etapu, nie są w stanie stanąć przed lustrem i powiedzieć: »A więc to jestem ja. Nie żona, nie matka, tylko JA«”. W Temacie Miesiąca – współczesne wdowy.

„Znachor” to film kultowy. Jaka będzie jego nowa wersja? Mówi o tym Leszek Lichota, odtwórca głównej roli. „To już nie jest opowieść o człowieku, który stracił pamięć i teraz błąka się po świecie, czyniąc dobro. Mamy możliwość spojrzenia na historię faceta, który został dotknięty jakąś tragedią, ale próbuje ułożyć sobie życie tu i teraz”.

Wywiad z reżyserką chyba najgłośniejszego polskiego filmu roku. W cyklu „Mam wpływ” Agnieszka Holland. „Jestem anarchistką. Bardzo szanuję tych, którzy działają profesjonalnie, bo ma to prawdopodobnie większą przyszłość. Ale jeśli państwo nie spełnia swego obowiązku i zawodzi, to trzeba robić swoje, wbrew regulaminom”.

W cyklu „Ikony popkultury” artystka totalna. Czy 57-letnia dziś Björk ma szansę stać się wyrocznią, mentorką, idolką dla osób z pokolenia swoich dzieci? Kto, jeśli nie ona?

Rozmawiamy też z reżyserką Nataszą Parzymies, która na festiwalu w Gdyni odebrała specjalną nagrodę „Zwierciadła”, z piosenkarką Anną Rusowicz, która mówi o potrzebie kochania i akceptowania samej siebie, z Orhanem Pamukiem, jednym z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy, który zwierza się, że już przez pół wieku… jest w lockdownie.

Czym jest, a czym nie jest kobieca przyjaźń? Zastanawiają się psychoterapeutka Katarzyna Miller i Alina Gutek.

Wojciech Eichelberger mówi o tym, że nastoletnich chłopców, wbrew powszechnej opinii, nie musimy wcale poskramiać. Musimy ich kochać i wspierać.

Psychoterapeuta Michał Muskała namawia, żebyśmy przyjrzeli się naszym własnym schematom wchodzenia w związki.

My, kobiety, oceniamy się na ogół krytycznie. „Tam, gdzie mężczyzna powie: »OK, nie wyszło, próbuję jeszcze raz«, kobieta będzie analizować, sprawdzać, w czym zawiodła. Dobra wiadomość jest taka, że sposób wyjaśniania niepowodzeń jest wyuczony, więc można go zmieniać!” – przekonuje psycholożka Joanna Heidtman.

„Ten, kto ma władzę nad seksualnością, ma władzę nad ludźmi. Dlatego my wszyscy – zarówno mężczyźni, jak i kobiety – musimy ją odzyskać od kultury dla siebie, przy okazji transformując samą kulturę. To poważne zadanie” – mówi w „Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny” Marta Niedźwiecka.

Ponadto w listopadowym numerze „Zwierciadła”:

 • Wnętrza: Miłość do dizajnu, do pięknych lamp i do polskiego morza – mieszkanie w zabytkowej sopockiej kamienicy.
 • Moda unisex wcale nie musi być oszczędna w formie i wyrazie – udowadnia marka Arizona Muse. Sztuczne futra, kamizelki i swetry, we wzory etno. W jesiennej palecie, przełamanej bielą, różem i błękitem. Wspaniała inspiracja!
 • W dziale Uroda podróż przez wieki: pasjonująca historia włosów – strzyżenia, układania, słynnych fryzjerów, trendów.
 • Listopadowa Kuchnia to nowe przepisy (poznacie je jako pierwsi) Rozkosznego, czyli Michała Korkosza, autora książek i blogera. Jego misją jest odczarowanie rodzimej kuchni. A rada dla nas? „Kiedy ktoś mnie pyta, jak nauczyć się dobrze gotować, radzę po prostu to robić”.

Listopadowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” już w sprzedaży, wydanie podstawowe w cenie 12,90 zł. „Zwierciadło” dostępne również z dodatkami: kalendarzykiem na 2024 rok w pięciu wzorach do wyboru, z maseczką lub peelingiem albo ekotorbą Vianek, z kosmetykiem do włosów OnlyBio (różne rodzaje do wyboru), z odżywką do włosów Sendo lub Insight, a także z książką (różne tytuły do wyboru).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Zwierciadlo
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze