fbpx

Grudniowy numer „Sensu” już w sprzedaży

Grudniowy numer "Sensu" już w sprzedaży
Grudniowy numer "Sensu" już w sprzedaży

Na okładkę grudniowego wydania magazynu „Sens” trafiła Agatha Christie. Niekwestionowana królowa kryminału, to jej zawdzięczają swoje istnienie legendarni Hercule Poirot i panna Marple. Joanna Olekszyk w rozmowie z tłumaczką książek Christie Anną Bańkowską – sprawdza, ile w nich z życia i pasji samej autorki, oraz z których powieść – zapewne ku zaskoczeniu niejednego czytelnika – była ona najbardziej dumna.

Temat Numeru poświęcamy zdradzie – o jej istocie, powodach i „życiu po” mówią terapeuci. Katarzyna Miller wyjaśnia, czym może być zdrada i dlaczego tak rani. Robert Rutkowski sięga do motywacji osoby, która posuwa się do niewierności. Joanna Godecka radzi, jak zareagować na zdradę wobec przyjaciela. Ewa Klepacka-Gryz przedstawia krajobraz po bitwie.

Temat Dodatkowy przygotowaliśmy pod hasłem „Stres precz!”. Bieżący rok dostarczał i nadal dostarcza nam silnych emocji, a te warto od razu rozładowywać. Tym razem proponujemy „nie robić nic” – to wcale niełatwe, bo żyjemy pod presją efektywności i każda przeznaczona na tzw. nic nierobienie chwila wywołuje w nas wyrzuty sumienia… Oraz, wspierając się wedyjską tradycją, przedstawiamy kilka inspiracji do znalezienia spokoju w wielkim mieście.

Grudniowym wydaniem inaugurujemy rubrykę „psychoastrologia”. Jakie wyzwania czekają nas w 2021 roku? Jak poszczególne znaki Zodiaku mogą wykorzystać ten okres dla swojego rozwoju?

Co jeszcze? Jak zwykle, wiele tekstów o relacjach: w cyklu Terapia Jednego Spotkania szukamy źródła niepokojów, jakie w wielu z nas wywołują święta; w rubryce Trudny Temat pytamy ekspertkę, na czym polega dobra opieka nad seniorami; w tekście o nastolatkach wyjaśniamy, dlaczego najfajniejsza rodzina nie zastąpi przyjaciół.

Numer ukazuje się w listopadzie, zatem na świąteczne życzenia przyjdzie jeszcze czas, dziś przede wszystkim życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, dostrzegania małych radości na co dzień (jakkolwiek burzliwie jest wokół nas) do czego – mamy nadzieję – lektura naszego magazynu trochę się przyczyni.

Najserdeczniej, Redakcja magazynu „Sens”

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze