1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Slumdog. Milioner z ulicy

Slumdog. Milioner z ulicy

Skąd się wziął tak spektakularny, światowy sukces „Slumdoga”? Oczywiście Danny Boyle zna się na reżyserskim fachu, wie, jak swoją opowieść uczynić atrakcyjną, ale to nie tłumaczy wszystkiego.

Oglądamy nieznanych indyjskich aktorów, życie tonących w brudzie i nędzy bombajskich slumsów, niedolę dzieci zdanych na bezwzględność i okrucieństwo wykorzystujących je w celach zarobkowych opiekunów. Ale przecież im bardziej realistyczny odmalowuje się obraz życia na dnie, tym bardziej pokrzepiająco działa na nas historia kogoś, kto z samego dna potrafi się wydobyć, osiągając na dodatek spektakularny sukces. A co jeszcze ważniejsze, zachowuje wrodzoną szlachetność i wierność najlepszym uczuciom. Taka jest właśnie historia Jamala. Sieroty żyjącego w skrajnym ubóstwie, od najmłodszych lat stykającego się ze złem i mimo wszystko odnoszącego zwycięstwo nad rzeczywistością. Takie historie, zwłaszcza inteligentnie opowiedziane, lubimy wszyscy.

Slumdog Millionaire, Indie 2008, reż. Danny Boyle, wyk. Dev Patel, Anil Kapoor, Irrfan Khan, Madhur Mittal, Freida Pinto, dystr. Monolith Films

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze