1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Miłość i inne nieszczęścia

Miłość i inne nieszczęścia

Film Keshishiana, autora znanego dokumentu „W łóżku z Madonną”. Jacks, Amerykanka w Londynie pracująca w angielskim „Vogue’u”, nosi się jak Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”. Jest tu jeszcze jeden łącznik z legendarnym filmem. Przewrotny.

Jacks mieszka ze swoim najlepszym przyjacielem, scenarzystą gejem. Jak wiadomo, w ekranizacji opowiadania Capote’a producenci zamienili homoseksualnego przyjaciela bohaterki na przedstawiciela orientacji większościowej. W dzisiejszych czasach geje w kinie są bardziej pożądani, czego najlepszym dowodem „Miłość i inne nieszczęścia”: Jacks każdego mężczyznę, z którym się dobrze dogaduje, uznaje za geja. Nawet zakochanego w niej, wrażliwego, przystojnego i utalentowanego fotografa chce swatać ze swoim współlokatorem. Trudno się jej dziwić: czy taki chodzący ideał mógłby być „normalnym” facetem? W komedii romantycznej: tak.

Love and Other Disasters, Francja/Wlk. Brytania/USA 2007, reż. Alek Keshishian, wyk. Brittany Murphy, Matthew Rhys, Santiago Cabrera, Catherine Tate, dystr. Monolith Films

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze