1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło

Niedźwiadek

Trzej przyjaciele przez wiele lat trzymają się razem. Najpierw byli szkolnymi kumplami, potem krąg spotkań poszerzył się o żony, zaczęło przybywać dzieci (jednym małżeńskich, innym pozamałżeńskich), a jeszcze później żony stawały się byłymi żonami. Ale jako byłe też brały udział w najważniejszych wydarzeniach towarzysko-rodzinnych tej wesołej trójki.

Każdy z ich związków jest różny, na inne cierpi dolegliwości. Są tu zdrady (nie zawsze mężów, również żon), kłamstwa, przemilczenia i prawdziwy ból. A jednak – tylko Czesi to potrafią – wychodzi z tego wszystkiego komedia, a widz opuszcza kino uśmiechnięty i podniesiony na duchu. Bo według czeskiej diagnozy życie nigdy nie jest idealne i nie ma ludzi, którzy nie popełniają błędów. Z tej diagnozy wynika zaś prosta recepta: trzeba to akceptować i żyć dalej jak gdyby nigdy nic. Nawet jeśli tej reguły nie potrafimy zastosować we własnym życiu, świetnie sprawdza się ona w kinie. Na czeskim filmie oczywiście.

Medvídek, Czechy 2007, Reż. Jan Hřebejk, Wyk. Jiři Machaćek, Ivan Trojan, Roman Luknár, Anna Geislerová, Jiři Menzel, Dystr. Vivarto

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze