1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło

Niedźwiadek

Trzej przyjaciele przez wiele lat trzymają się razem. Najpierw byli szkolnymi kumplami, potem krąg spotkań poszerzył się o żony, zaczęło przybywać dzieci (jednym małżeńskich, innym pozamałżeńskich), a jeszcze później żony stawały się byłymi żonami. Ale jako byłe też brały udział w najważniejszych wydarzeniach towarzysko-rodzinnych tej wesołej trójki.

Każdy z ich związków jest różny, na inne cierpi dolegliwości. Są tu zdrady (nie zawsze mężów, również żon), kłamstwa, przemilczenia i prawdziwy ból. A jednak – tylko Czesi to potrafią – wychodzi z tego wszystkiego komedia, a widz opuszcza kino uśmiechnięty i podniesiony na duchu. Bo według czeskiej diagnozy życie nigdy nie jest idealne i nie ma ludzi, którzy nie popełniają błędów. Z tej diagnozy wynika zaś prosta recepta: trzeba to akceptować i żyć dalej jak gdyby nigdy nic. Nawet jeśli tej reguły nie potrafimy zastosować we własnym życiu, świetnie sprawdza się ona w kinie. Na czeskim filmie oczywiście.

Medvídek, Czechy 2007, Reż. Jan Hřebejk, Wyk. Jiři Machaćek, Ivan Trojan, Roman Luknár, Anna Geislerová, Jiři Menzel, Dystr. Vivarto

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze