1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Dwa dni w paryżu

Dwa dni w paryżu

Marion, Francuzka mieszkająca w Nowym Jorku, oraz jej amerykański partner Jack przyjeżdżają pod koniec spędzanych w Europie wakacji na dwa dni do Paryża, rodzinnego miasta Marion.

Przez te dwa dni dowiadują się o sobie więcej niż przez kilka lat wspólnego życia. Jack, choć bardzo stara się nie wyglądać na zbulwersowanego, przeżywa szok kulturowy. Oszałamia go już zetknięcie z rodzicami ukochanej i ich libertyńsko-anarchistycznymi poglądami. Szok narasta w miarę poznawania kolejnych starych znajomych Marion, zwłaszcza kiedy okazuje się, że większość z nich to jej ekschłopacy. Związek dwójki bohaterów poddany jest ciężkiej próbie. Julie Delpy, autorka scenariusza, reżyserka i odtwórczyni roli Marion, potrafi zdobyć się na dystans wobec obu stron tej kulturowej kolizji, nie szczędzi im złośliwości, ale przede wszystkim obdarza ich swoim dowcipem. Jej komedia, choć gadana, nie spotka się z zarzutem przegadania. Po prostu dlatego, że opiera się na dobrych allenowskich wzorach: śmiesznego gadania.

Deux Jours À Paris, Francja/Niemcy 2007, Reż. Julie Delpy, Wyk. Julie Delpy, Adam Goldberg, Daniel Brühl, Albert Delpy, Marie Pillet, Dystr. Kino Świat

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze