1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Labirynt Fauna

Labirynt Fauna

Po jednej stronie samotna dziewczynka, po drugiej – cała groza rzeczywistości. W tej walce nierównych sił dziewczynka posługuje się jedynym dostępnym jej orężem, światem wyobraźni.

11-letnia Ofelia zamieszkuje z matką w ostatnim miesiącu ciąży i ojczymem, okrutnym kapitanem Vidalem, w ponurym domu otoczonym lasami. Trwają ostatnie walki partyzantów ze zwyciężającym w Hiszpanii frankistowskim reżimem. Zadaniem Ofelii jest dostać się do czarodziejskiej krainy, gdzie na tronie zasiada jej ukochany ojciec. Czeka ją na tej drodze bardzo wiele wyzwań. Ale Ofelia jest nadzwyczaj dzielna: osiąga cel, tyle że najwyższym kosztem. Meksykański reżyser, przywołując do pomocy stwory z fantastycznych światów, roztacza przed nami piękną i mroczną wizję ludzkiego życia. W ostatecznym rozrachunku wygrywa nie ten, kto zdobywa władzę, lecz ten, komu udaje się ocalić swoje człowieczeństwo. Stała się rzecz dziwna: ten rozdzierająco smutny film dostał aż trzy Oscary!

El Laberinto del Fauno, Meksyk/Hiszpania/USA 2006, reż. Guillermo del Toro, wyk. Ariadna Gil, Ivana Baquero, Sergi Lopez, Maribel Verdu, Doug Jones, dystr. Kino Świat

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze