1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Irina Palm

Irina Palm

Choćby najnudniejsze, najbardziej przewidywalne życie może w każdej chwili wywinąć kozła. Maggie takie trzęsienie ziemi przeżywa, kiedy jest już wdową i babcią kilkuletniego Olly’ego.

Jej dni mijają na domowej krzątaninie przerywanej regularnymi spotkaniami przy herbatce z tymi samymi od lat przyjaciółkami. Kiedy okazuje się, że ciężko chorego Olly’ego może uratować jedynie kosztowna operacja, tylko babcia nie załamuje rąk. Postanawia zdobyć pieniądze i zdobywa je. W miejscu, które dotychczas mogła sobie co najwyżej z grubsza wyobrażać, żyjąc w pruderyjnym światku londyńskiego przedmieścia: w przybytku seksbiznesu. Waleczna Maggie nie tylko ratuje wnuka, ale – co równie ważne – zyskuje tożsamość. Co więcej, znajduje mężczyznę swojego życia. Nadmierną słodycz w prezentowaniu ludzkich dramatów równoważy komediowe zacięcie reżysera (są tu sceny nieodparcie śmieszne) i wiarygodność wykonawców głównych ról, Marianne Faithfull i Miki Manojlovicia jako właściciela seksklubu.

Belgia/Niemcy/Luksemburg/Wlk. Brytania/Francja 2006, reż. Sam Garbarski, wyk. Marianne Faithfull, Miki Manojlović, Kevin Bishop, Siobhan Hewlett, dystr. Gutek Film

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze