1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Piękna i bokser na 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Piękna i bokser na 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

cutieandtheboxer.com
cutieandtheboxer.com
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Pełnometrażowy dokument kreacyjny Zachary'ego Heinzerlinga pt. „Piękna i bokser” nagrodzony na festiwalu Sundance znalazł się w sekcji „Filmy o Sztuce”.

Starsze małżeństwo japońskich artystów poznajemy w chwili, gdy Ushio obchodzi swoje 80. urodziny. O rocznicy przypomina mu żona Noriko, młodsza o 20 lat, która w ich związku pełni rolę asystentki, sekretarki, kucharki i sprzątaczki znanego choć wiecznie bez pieniędzy artysty. W domu rodziny Shinohara to Ushio jest artystą. To jego odwiedzają przedstawiciele największych muzeów w Nowym Jorku, z Guggenheimem na czele. Każdy zainteresowany jest posiadaniem jego obrazu lub kontrowersyjnej rzeźby, gorzej z płaceniem za dzieła sztuki. Dlatego Ushio i Noriko od 40 lat klepią biedę, ledwo mieszcząc wszystkie swoje prace w małej nowojorskiej kawalerce oraz studio, które wynajmuje Ushio.

[embed]http://youtu.be/YXS6Aby5AUg[/embed]

Gdy żwawy 80-latek tworzy kolejne rzeźby i obrazy (ma ksywę bokser, bo tworzy obrazy, uderzając w płótno rękawicami bokserskimi nasączonymi farbą), kamera towarzyszy Noriko przy pracy nad jej własnymi rysunkami. Te zaczynają układać się w komiks opowiadający historię związku sprzed 40 lat. Dowiadujemy się o okolicznościach poznania pochodzącej z bogatej rodziny Noriko z ubogim japońskim artystą, hulaką i alkoholikiem. Chwila zauroczenia , nadzieje na spełnienie własnych artystycznych marzeń i nieplanowana ciąża – tak Noriko, w komiksie przedstawiona jako Cutie, zaczyna swoje życie z artystą -bokserem. Ciąg dalszy tej historii to próby utrzymania rodziny, zmaganie się z wiecznie imprezującym mężem alkoholikiem i trudy macierzyństwa. Noriko wykracza poza ramy osobistej historii i pokazuje, jak na co dzień wygląda związek z niezamożnym artystą megalomanem. Tworzone w wolnych chwilach rysunki zaczynają przybierać formę większego projektu, a Noriko staje przed szansą wystawienia swoich prac.

Kamera rejestruje zmiany zachodzące w związku obu artystów. Noriko powoli, ale konsekwentnie zaczyna wybijać się na niezależność, Ushio staje się coraz bardziej zagubiony, widząc, że jego asystentka coraz mniej przypomina potulną żonę. Ciekawy, poruszający dokument,  który pokazuje, że nawet w jesieni życia możemy spełnić nasze marzenia, a przeszłość potraktować nie jako nauczkę ale jako inspirację.

Cutie and Boxer, dokument, USA, 2013

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. HBO GO

"Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa" - street art zaangażowany politycznie

Kadr z filmu
Kadr z filmu "Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa". (Fot. materiały prasowe HBO)
Dokument „Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa” przedstawiają fenomen jednego z najbardziej kontrowersyjnych streetartowych twórców na świecie.

Film dokumentalny o Banksy’m, jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie twórców street artu, którego zaangażowana politycznie sztuka oraz liczne prowokacje oburzały establishment przez ponad dwie dekady. Prezentujący wywiady z Banksy’m obraz jest opowieścią o tym, jak wyjęty spod prawa artysta stworzył rewolucyjny ruch i imperium o wartości wielu milionów dolarów, podczas gdy jego tożsamość pozostała kompletną tajemnicą. Wyreżyserowany przez Elio Espanę ("Hamilton: One Shot to Broadway") portret kontrowersyjnego artysty, którego działania od blisko dwóch dekad nie schodzą z pierwszych stron gazet.

 1. HBO GO

"Kolektyw" - w cieniu tragedii

Kadr z filmu
Kadr z filmu "Kolektyw". (Fot. materiały prasowe HBO)
Dokument "Kolektyw" śledzi wydarzenia po pożarze w Bukareszcie w Colectiv Club w 2015 roku i śledztwo dziennikarskie, które odkrywa masowe nadużycia w rumuńskim systemie opieki zdrowotnej.

Film dokumentalny będący zapisem wydarzeń po pożarze w klubie nocnym Colectiv w Bukareszcie, w którym zginęło 27 osób, a 180 zostało rannych. Pożar był ogólnonarodową tragedią. Kiedy kolejne ofiary poparzeń zaczęły umierać w szpitalach od ran, które nie zagrażały ich życiu, jeden z lekarzy poinformował o tym zespół dziennikarzy śledczych. Stopniowo zaczęto odkrywać kolejne oszustwa w służbie zdrowia. Twórcy dokumentu towarzyszyli z kamerą w dochodzeniu przedstawicielom lokalnych władz oraz dziennikarzom próbującymi dotrzeć do prawdy. Dokument okrzyknięty rewelacją festiwali w Wenecji, Toronto i Sundance, nazwany został przez Rolling Stone „arcydziełem o władzy, korupcji i kłamstwach”. Jego reżyserem jest wielokrotnie nagradzany niemiecko-rumuński Alexander Nanau ("Toto i jego siostry").

 1. Kultura

Kryminalne zagadki MDAG - nowa sekcja podczas 18. Millennium Docs Against Gravity

W ramach nowej sekcji Kryminalne zagadki Millennium Docs Against Gravity zaprezentuje m.in. film
W ramach nowej sekcji Kryminalne zagadki Millennium Docs Against Gravity zaprezentuje m.in. film "Śledztwo w domu spokojnej starości". (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Podejrzani bohaterowie, zawiłe intrygi, trzymająca w napięciu atmosfera tajemnicy. Takie właśnie będą filmy dokumentalne, które znalazły się w nowej sekcji Kryminalne zagadki MDAG. 

Podczas tegorocznej edycji Festiwal Millennium Docs Against Gravity zaprezentuje cztery opowieści z różnych stron świata. Cześć z nich opowiedziana jest z przymrużeniem oka, inne są przerażające i obnażają mroczne strony ludzkiej natury. Wszystkie prezentują najwyższy poziom sztuki filmowej, a ich misterne konstrukcje narracyjne dorównują najlepszym filmom szpiegowskim i thrillerom.

W filmie „Śledztwo w domu spokojnej starości” ("The Mole Agent", reż. Maite Alberti), który otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny, do prywatnego detektywa zgłasza się kobieta. Podejrzewa, że jej matka może być maltretowana w domu spokojnej starości, w którym się znajduje. Detektyw wysyła na miejsce swojego szpiega, który zostaje wyłoniony z castingu spośród kandydatów w wieku 80-90 lat. Kret senior musi opanować nowoczesne techniki śledcze, co okazuje się nie takie proste. Film staje się nieoczekiwanym połączeniem komedii szpiegowskiej z opowieścią o wykluczeniu osób starszych oraz ich samotności.

„Śledztwo w domu spokojnej starości” ('The Mole Agent', reż. Maite Alberti). (Fot. materiały prasowe) „Śledztwo w domu spokojnej starości” ("The Mole Agent", reż. Maite Alberti). (Fot. materiały prasowe)

Drugim filmem, który podchodzi do spraw poważnych z ciepłym dystansem, jest „Tajemnicze zniknięcie DB Coopera” ("The Mystery of DB Cooper") Johna Dowera. DB Cooper to mężczyzna, który w 1971 roku porwał samolot lecący z Portland do Seattle, a po otrzymaniu 200 tysięcy dolarów wyskoczył z niego ze spadochronem nad Górami Kaskadowymi. Słuch o nim zaginął i do dzisiaj jest to jedyna nierozwiązana przez FBI sprawa dotycząca porwania samolotu. Jak nietrudno się domyślić, z biegiem lat okazało się, że wiele osób zaczęło informować FBI o tym, że znali DB Coopera albo… że sami nim są. Do opowieści oj genialnym przestępcy dołączyła opowieść o ludziach, którzy marzą o tym, żeby stać się kimś wyjątkowym, nawet jeśli to oznaczałoby wieloletnią odsiadkę. W filmie zostały przedstawione ich historie, które czasem wydają się niezwykle przekonujące, nawet jeśli DB Cooperem okazuje się w nich… kobieta, chociaż wszyscy świadkowie są pewni, że był to mężczyzna.

„Tajemnicze zniknięcie DB Coopera”('The Mystery of DB Cooper', reż. John Dower). (Fot. materiały prasowe) „Tajemnicze zniknięcie DB Coopera”("The Mystery of DB Cooper", reż. John Dower). (Fot. materiały prasowe)

W dużej mierze o działaniach FBI opowiada także film „FBI kontra Martin Luther King” ("MLK/FBI", reż. Sam Pollard). Nie jest to jednak jasna karta historii tej organizacji. Sam Pollard pokazuje, w jaki sposób Martin Luther King był prześladowany i jak starano się go nieustannie skompromitować w okresie, kiedy aktywnie działał w obronie praw czarnych Amerykanów. Widzowie śledzą losy nie tylko odrażającego śledztwa, ale także samą karierę jednego z najważniejszych aktywistów w historii ludzkości, od 1955 roku do momentu jego zabójstwa w 1968. Na końcu filmu pojawia się informacja, że pełne akta sprawy zostaną odtajnione dopiero w 2027 roku, więc ta opowieść będzie miała zapewne swój dalszy ciąg.

„FBI kontra Martin Luther King” ('MLK/FBI', reż. Sam Pollard). (Fot. materiały prasowe) „FBI kontra Martin Luther King” ("MLK/FBI", reż. Sam Pollard). (Fot. materiały prasowe)

Filmem zamykającym sekcję Kryminale zagadki MDAG jest „Nasienie kłamstwa” ("Seeds of Deceit", reż. Miriam Guttmann). To przerażająca historia, która ujrzała światło dzienne po raz pierwszy w 2017 roki, kiedy wyszło na jaw, że niderlandzki ekspert od leczenia niepłodności, zmarły Dr Karbaat, zapłodnił swoją własną spermą ponad 65 pacjentek. Dzieci narodzone w ten sposób nazywają same siebie „połówkami” i cierpią z powodu oszustwa, które leży u podstawy ich życia. „Nasienie kłamstwa” jest wieloaspektowym portretem ludzi, których życie na zawsze zmienił człowiek opętany manią wielkości.

„Nasienie kłamstwa” ('Seeds of Deceit', reż. Miriam Guttmann). (Fot. materiały prasowe) „Nasienie kłamstwa” ("Seeds of Deceit", reż. Miriam Guttmann). (Fot. materiały prasowe)

Wzorem ubiegłego roku 18. Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w formie hybrydowej - najpierw w kinach w siedmiu miastach (Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy), a następnie online na platformie mdag.pl.

 1. HBO GO

"Witamy w Czeczenii" - walcząc z prześladowaniem

Kadr z filmu
Kadr z filmu "Witamy w Czeczenii". (Fot. materiały prasowe HBO)
Wstrząsający dokument HBO "Witamy w Czeczenii" opowiada o grupie aktywistów, którzy ryzykują życiem, próbując przeciwstawić się trwającym prześladowaniom przedstawicieli społeczności LGBTQ w Czeczenii.

Obraz śledzi grupę aktywistów, którzy narażają się na niebezpieczeństwo, aby stawić czoła nagonce na przedstawicieli społeczności LGBTQ w Czeczenii. Od 2017 roku apodyktyczny przywódca kraju, Ramzan Kadyrow, prowadzi program „oczyszczenia krwi” Czeczenów z LGBTQ, nadzorując kierowaną przez rząd kampanię mającą na celu przetrzymywanie, torturowanie i egzekucje członków tej społeczności. Bez pomocy Kremla i z minimalnym wsparciem społeczności międzynarodowej aktywiści biorą sprawy w swoje ręce. Reżyserii podjął się nominowany do Oscara David France ("Jak przetrwać zarazę").

 1. Kultura

Dobre kino na horyzoncie. Co warto obejrzeć na platformie Nowe Horyzonty VOD?

Okrzyknięty rewelacją festiwalu w Cannes
Okrzyknięty rewelacją festiwalu w Cannes "Paterson" to pełna humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Film dostępny jest w ofercie świeżo uruchomionej platformy VOD Nowe Horyzonty. (Fot. materiały prasowe Gutek Film)
Zobacz galerię 13 Zdjęć
Ponad 200 staranie wyselekcjonowanych tytułów, kino mistrzów, hity światowych festiwali i wyjątkowe pozycje dla dzieci - wszystko to znajdziecie w ofercie świeżo uruchomionej platformy Nowe Horyzonty VOD. Jak odnaleźć się w filmowym urodzaju i od czego zacząć eksplorację serwisu? Podpowiadamy, które filmy warto wybrać na dobry początek.

Ponad 200 staranie wyselekcjonowanych tytułów, kino mistrzów, hity światowych festiwali i wyjątkowe pozycje dla dzieci - wszystko to znajdziecie w ofercie świeżo uruchomionej platformy Nowe Horyzonty VOD. Jak odnaleźć się w filmowym urodzaju i od czego zacząć eksplorację serwisu? Podpowiadamy, które filmy warto wybrać na dobry początek.

"Paterson"

Okrzyknięty rewelacją festiwalu w Cannes "Paterson" jest jednym z najlepszych filmów Jima Jarmuscha. To pełna humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Tytułowy bohater jest kierowcą miejskiego autobusu. Ma kochającą żonę, a wolny czas spędza pisząc wiersze, spacerując z psem i spotykając się z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Są wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka i wiecznie narzekający kolega z pracy. Jednak pewnego dnia stoicki spokój bohatera zostaje poddany próbie. W roli głównej rewelacyjny Adam Driver.

Kadr z filmu 'Paterson'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Paterson". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Matthias i Maxime"

Bezwstydnie romantyczny film Xaviera Dolana to pean na cześć przyjaźni powstały z myślą o 30-latkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Maxime pragnie uciec od kiepskiej pracy i jeszcze gorszej relacji z matką aż do Australii, zaś Matthias planuje ślub i prawniczą karierę. Ich plany pokrzyżuje jednak udział studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotykają się w niej ubrani w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Film skąpany jest w pastelowych kolorach, błyskotliwych dialogach i piosenkach (m.in. Arcade Fire, Pet Shop Boys i Britney Spears) brzmiących jak wyznanie, którego nie ma się odwagi uczynić wprost.

Kadr z filmu 'Matthias i Maxime'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Matthias i Maxime". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Tajemnice Silver Lake"

"Tajemnice Silver Lake" to pełna zwrotów akcji historia śledztwa, w którym nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą? 33-letni Sam większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów Hollywood. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowano na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Gdy pewnego dnia znika sąsiadka Sama, bohater wyrusza w podróż po Mieście Aniołów, aby ją odnaleźć, a wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę.

Kadr z filmu 'Tajemnice Silver Lake'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Tajemnice Silver Lake". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Mistrz"

Fascynująca historia przyjaźni wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia i człowieka, który mu zaufał. To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Weteran wojenny Freddie Quell przez całe życie uciekał przed prawem, swoją przeszłością, a nawet miłością życia. Pewnego dnia spotyka charyzmatycznego lidera potężnego ruchu duchowego Lancastera Dodda, który podejmuje się okiełznania demonów byłego żołnierza. W filmie Paula Thomasa Andersona wybitne role stworzyli Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix i Amy Adams.

Kadr z filmu 'Mistrz'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Mistrz". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Parasite"

Nagrodzony czteroma Oscarami "Parasite" to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster. Pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller za jednym zamachem wyraził frustracje wykluczonych i lęki uprzywilejowanych. Pewna rodzina bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw, wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie przeskoczyć przepaść między nędzą i luksusem. Nie obędzie się jednak bez przekroczenia także granic przyzwoitości i... prawa. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy są w stanie po nie sięgnąć.

Kadr z filmu 'Parasite'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Parasite". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Portret kobiety w ogniu"

Film Céline Sciammy ubiera w XVIII-wieczny kostium współczesne pragnienia i uczucia. Ich wyrazicielkami są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz jej portrecistka, wyemancypowana Marianne. Intymna więź, jaka nieoczekiwanie rodzi się pomiędzy bohaterkami, stanie się siłą zdolną przełamać niejedno tabu. Ta opowieść o intensywnej, zmysłowej chwili utrwalonej w dziele, o miłości i kobietach przekraczających swój czas jest także hołdem oddanym wszystkim zapomnianym artystkom, których twórczość od wieków jest skutecznie pomijana w kanonie sztuki. Subtelna love story, płomienny manifest równości i pochwała kobiecego spojrzenia.

Dobre kino na horyzoncie. Co warto obejrzeć na nowej platformie VOD Nowe Horyzonty? Dobre kino na horyzoncie. Co warto obejrzeć na nowej platformie VOD Nowe Horyzonty?

"Ból i blask"

Głównym bohaterem filmu "Ból i blask" Pedra Almodóvara jest reżyser filmowy Salvador Mallo (w tej roli nagrodzony Złotą Palmą w Cannes Antonio Banderas), pogrążony w kryzysie mistrz uwielbiany przez publiczność. Salvador zrywa kolejne więzi ze światem i zwraca się ku przeszłości – czasom dzieciństwa, pierwszej miłości i momentowi, w którym kino stało się dla niego sensem życia. "Ból i blask", choć zaskakująco kameralny i wyciszony, jednocześnie zawiera w sobie wszystko to, za co kochamy Almodóvara: zachwycającą wrażliwość wizualną, potężną dawkę emocji i ekscentryczne poczucie humoru.

Kadr z filmu 'Ból i blask'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Ból i blask". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Życie Adeli - Rozdział 1 i 2"

Film zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się, gdy spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów bohaterka dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje. Film otrzymał Złotą Palmę jako śmiała i pełna pasji opowieść o miłości. Doceniono go również dzięki jednym z najśmielszych i nieudawanych scen erotycznych w historii kina.

Kadr z filmu 'Życie Adeli - Rozdział 1 i 2'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Midsommar. W biały dzień"

Ari Aster, wizjoner współczesnego kina i jeden z najciekawszych młodych twórców, stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto letniego przesilenia. Celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają jednak nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh, Will Poulter oraz Jack Reynor.

Kadr z filmu 'Midsommar. W biały dzień'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Midsommar. W biały dzień". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Carol"

"Carol" to pełen emocji i wysmakowanych obrazów melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami (w rolach głównych występują Cate Blanchett oraz Rooney Mara). Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Kadr z filmu 'Carol'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Carol". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"200 000 dni na Ziemi"

Nick Cave od lat jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret – "20 000 dni na Ziemi" – czyni go jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy? Co zrobiliśmy z danym nam czasem? Twórcy filmu łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, aby jak najlepiej opowiedzieć historię życia artysty. W filmie widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z początków kariery. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem.

Kadr z filmu '200 000 dni na Ziemi'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "200 000 dni na Ziemi". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

"Maiden"

"Maiden" to trzymająca w napięciu opowieść o grupie upartych, odważnych i niezależnych kobiet, które stworzyły pierwszą w historii żeńską załogę startującą w prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. W dokumencie Alexa Holmesa poznajemy fascynujące biografie dziewczyn przecierających szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek. Wśród nich na pierwszy plan wybija się Tracy Edwards – organizatorka przedsięwzięcia, która prócz walki z żywiołem, musiała zmierzyć się także z lekceważeniem i pogardą mężczyzn. Emocjonujący jak najlepsza sportowa rozgrywka, a przy tym dostarczający potężnej dawki wzruszeń film dowodzi, że dla dziewczyn z "Maiden" był to naprawdę wyścig o wszystko: o szacunek, uznanie, o należne kobietom miejsce - nie tylko w sporcie.

Kadr z filmu 'Maiden'. (Fot. materiały prasowe Gutek Film) Kadr z filmu "Maiden". (Fot. materiały prasowe Gutek Film)

Jak korzystać z platformy VOD Nowe Horyzonty?

Wystarczy wejść na stronę nowehoryzonty.pl/vod, wybrać film, założyć darmowe konto (lub zalogować się w serwisie nowehoryzonty.pl) i wykupić dostęp. Koszt pojedynczego dostępu zaczyna się od 7,90 zł; za tytuły pokazywane premierowo wystarczy zapłacić 9,90 zł; filmy dostępne ekskluzywnie na NH VOD kosztują 12,90 zł. Zakupiony film można zacząć oglądać w dowolnym momencie (seans trzeba dokończyć w ciągu 48 godzin od momentu kliknięcia w przycisk „Oglądaj”). Zakup pojedynczego dostępu jest możliwy bezpośrednio na stronie każdego z filmów.

Na start platformy przygotowano też specjalną ofertę: 49 zł za zestaw 15 filmów lub 89 zł za zestaw 30 filmów. Kupując zestaw można wybierać filmy spośród 216 tytułów objętych promocją. Po jej wygaśnięciu zostanie wprowadzona stała promocja umożliwiająca zakup 5 filmów z całego katalogu w cenie 40 zł. Wszystkie tytuły objęte promocją będą specjalnie oznaczone na platformie NH VOD.