1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Najlepsze filmy dla rodziców

Najlepsze filmy dla rodziców

kadr z filmu, prod. Columbia Pictures.
Filmy i książki dla dzieci to lektura obowiązkowa każdego rodzica. Ale jest też masa znakomitych filmów o dzieciach dla dorosłych. Warto, aby rodzice je obejrzeli. Dobre filmy budzą emocje, są w stanie potrząsnąć schematami myślowymi i odpowiadają na bardzo ważne pytanie: „Czego z pewnością nie robić?”.

Biały oleander

[embed]http://youtu.be/_qb-6z-fARk[/embed]

2002 rok, reż. Peter Kosminsky. Czy dziecko ma prawo odwrócić się od „złego” rodzica?

Chłopięcy świat

[embed]http://youtu.be/I4Uq6wECLts[/embed]

1993 rok, reż. Michael Caton-Jones, na motywach autobiograficznej powieści Tobiasa Wolffa. Dlaczego dominacja jako metoda wychowawcza jest taka kusząca dla rodziców?

Był sobie chłopiec

[embed]http://youtu.be/Rkuj608sx6I[/embed]

2002 rok, reż. Chris Weitz, Paul Weitz, na motywach powieści Nicka Hornby’ego. Dlaczego (nieświadomie) upokarzamy nasze dzieci?

Lolita

[embed]http://youtu.be/zIwV6I748xs[/embed]

1997 rok, reż. Adrian Lyne, na podstawie powieści Vladimira Nabokova. Czy da się pomóc dziecku, które odkryło siłę seksualnej władzy nad dorosłym opiekunem?

Bunkier

2001 rok, reż. Nick Hamm. Czy wiem, jaka jest pozycja mojego dziecka w grupie rówieśniczej? Jakie problemy i jakie zagrożenia to generuje?

Godziny

[embed]http://youtu.be/pyeHT6Eqlds[/embed]

2002 rok, reż. Stephen Daldry, na motywach powieści Michaela Cunninghama. Co zrobić, gdy macierzyństwo okazuje się niesatysfakcjonujące?

Drzwi w podłodze

[embed]http://youtu.be/KZLcb3wijC8[/embed]

2004 rok, reż. Tod Williams, na motywach powieści Johna Irvinga. Czy nowe dziecko to dobra metoda na wielkie rodzinne tragedie?

Sprawa Kramerów

[embed]http://youtu.be/DcXrzHkDUH8[/embed]

1979 rok, reż. Robert Benton, na motywach powieści Avery Cormana. Czy gdy matka porzuca rodzinę, to jest to inny problem, niż gdy wyprowadza się ojciec?

Musimy porozmawiać o Kevinie

[embed]http://youtu.be/B-8Q7eoEaxo[/embed]

2011 rok, reż. Lynne Ramsay, na podstawie powieści Lioney Shriver. Ile może znieść matka? Czy niektóre dzieci rodzą się złe? Recenzja filmu „Musimy porozmawiać o Kevinie″ tutaj.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze