1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata"

„Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata"

Zobacz galerię 14 Zdjęć
„W sekundzie postanowiłem wyjechać. Od wielu miesięcy żyłem podróżą. Przygotowywałem się do tego i nie mogłem myśleć już o niczym innym. Doszedłem do granic i postawiłem wszystko na jedną kartę. Przez kilka miesięcy okrążyłem kulę ziemską poznając wspaniałe, magiczne i trudno dostępne miejsca. Poznałem wielu niesamowitych ludzi, którzy pomogli mi nauczyć się więcej o sobie i o świecie, w którym żyjemy." Kacper Godycki-Ćwirko.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Wystarczy zrobić kilka kroków. Być gotowym na oglądanie świata nie na ekranie telewizora, lecz na własne oczy. Bo życie nie siedzi obok nas na kanapie. Jest gdzie indziej.

 

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Każdego ranka budzę się ze słońcem, przeciągam się na skraju kołyszącego się łóżka, odczepiam z paska nóż, magnezowe krzesiwo i rozpalam ogień.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Prąd z generatora mam przez godzinę dziennie, a słońce gratis i do oporu. I falujące Morze Karaibskie o oszałamiającym turkusowym kolorze.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

W podróżowaniu to właśnie ludzie są dla mnie jedynym drogowskazem, nimi liczę przebyte kilometry.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Moją podróż dookoła świata wymyśliłem tak, żeby pojechać tam, dokąd zaprowadzi mnie wyobraźnia.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Ciarki przechodzą mi po plecach mokrych do potu, ciało pokrywa warstwa pyłu, nogi drżą ze zmęczenia.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Przez krótki okres w roku solnisko pokrywa bowiem kilkucentymetrowa warstwa wody, tworząc największe na globie naturalne lustro świata.

 

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Nie mogę uwierzyć w to, co widzę, jedziemy po idealnym lustrze, błędnik szaleje, a słońce bez trudu pokonuje barierę ciemnych okularów.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Docieramy na szczyt spowity gęstą mgłą. Soczysta zieleń aż bije po oczach.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Kiedyś był to teatr, później kino, teraz to gigantyczna księgarnia. To właśnie tam pierwszy raz w Ameryce Południowej, wyświetlono film z dźwiękiem.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Ta wyspa to mała plamka, niczym skaza na mapie, piętnaście na dwadzieścia kilometrów na Oceanie Spokojnym.

fot. Kacper Godycki-Ćwirko

Miami – pikantne; Brazylia – inspirująca; Nowa Zelandia – emerytura; Afryka – życie; Boliwia – wolność.

Kacper Godycki-Ćwirko (20.12.1976 – 20.04.2012) – pasjonat, fotograf, podróżnik. Z wykształcenia inżynier, absolwent Automatyki Przemysłowej na Politechnice Wrocławskiej. Przez wiele lat menedżer w dużych korporacjach informatycznych. Miłośnik przygód, nowych wyzwań, ciekawych ludzi, dobrego jedzenia i sportu. Trenował pływanie i siatkówkę plażową, uprawiał downhill. Kochał świat i częstował jego najsmaczniejszymi kawałkami na swoim blogu www.konceptualny.com. Zwiedził w swoim życiu ponad czterdzieści krajów. W 2010 roku, w czasie sześciu miesięcy, okrążył Ziemię.

 

 

Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata to książka, która pokazuje, że marzenia są po to, żeby je spełniać. I że każdy może wyruszyć  w drogę ku swoim pragnieniom.

Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata do kupienia w naszej księgarni.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze