1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wystawa „Miasto i las” w Warszawie

Miasto i las, mat.pras.wystawy
Jak powstaje ptasie gniazdo? Czy jerzyki to małe jeże? Ile kilogramów szkodników rocznie zjada mała sikorka? Dlaczego dzikie zwierzęta decydują się zamieszkać w mieście? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas niezwykłej wystawy poświęconej dzikim zwierzętom w mieście, która zagości w Warszawie w najbliższy weekend.

Wystawa „Miasto i las” towarzyszy wiosennej edycji Targów Rzeczy Ładnych, które skupiają miłośników sztuki, designu i rękodzieła. Na wystawie można będą prezentowane liczne ciekawostki na temat zwykłych i niezwykłych obyczajów miejskich zwierząt. Będzie można zajrzeć do jaskini, w której mieszka nietoperz i sprawdzić, jak zbudowane są jego skrzydła, a pszczoła Murarka zaprosi dzieci do pilnowania larw w swoim gnieździe. Na najmłodszych czeka też wielkie gniazdo, do którego można wejść i zbudować je od podstaw (z poduszek przypominających materiały, które zwierzęta wykorzystują do budowy gniazda). Tuż obok stoi budka lęgowa służąca do wysiadywania jajek albo zabawy w pisklęta i rodziców przynoszących im pożywienie. Zwiedzający nauczą się również śpiewać miejską pieśń kosów oraz spróbują zakopać się w liściach jak jeże. Dodatkowo na chętnych czekają specjalne skrzydełka, które będzie można umyć w specjalnym baseniku, tak jak robią to wróble .

Wystawie towarzyszy multimedialna prezentacja, dzięki której zdobędziecie wiele ciekawych i pożytecznych informacji, m.in. ile czasu jerzyki spędzają w locie, jak szybko potrafią latać i dlaczego boją się ich komary oraz co tak naprawdę jedzą jeże. Dowiecie się także, jakie leśne zwierzęta można spotkać w mieście między 23:00 a 5:00 rano, kiedy wszyscy smacznie śpią. Nauczycie się, jak mądrze zadbać o to, aby dzikie zwierzęta nigdy nie opuściły naszego miasta i dlaczego są takie pożyteczne.

Każdy zwiedzający wystawę dostanie specjalny zeszyt zadań, który pozwoli lepiej zrozumieć świat miejskiej flory i fauny. Na tych, którzy zechcą sprawdzić zdobytą wiedzę, czekają karty pracy z quizami, wykreślankami, a także kreatywna gra memory zaprojektowana specjalnie na potrzeby wystawy „Miasto i las”. Zapraszamy także na nowatorskie warsztaty przygotowane przez Dział Edukacji Muzeum Regionalnego.

Targi Rzeczy Ładnych, 22-23 Kwietnia, w godz. 11-19, ETHOS - Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa, wstęp: 5 zł

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze