1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wyjątkowa wystawa zdjęć, które powstały na planie filmu „Zimna Wojna”

Mat.Prasowe
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Tylko przez 4 dni ( 24-27.02.19 ) będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć z planu filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, nominowanego w tym roku do Oscarów w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia. 

W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, nastąpi otwarcie wystawy zdjęć Łukasza Bąka – „Zimna Wojna – Fotografie”. Wystawa jest otwarta dla wszystkich. Jej organizatorami są: Leica 6x7 Gallery, producent filmu - Opus Film i Mysia 3.

Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się “pomiędzy” - to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie “Zimnej wojny”, a jednocześnie niezwykła okazja, żeby wejść w ten świat głębiej. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt czarno-białych fotografii, które pokazują rzeczywistość filmu nieco szerzej, pozwalają na zanurzenie się w klimat opowieści Pawlikowskiego na nowo.

Jednym z głównych tematów zdjęć jest światło. Czasem mocne, kontrastowe, konturowe, wyraziste, sceniczne, a czasem łagodne, miękkie – podobnie jak relacja, która łączy bohaterów tej historii.

W trakcie wystawy zaprezentowany zostanie szeroki wybór zdjęć wykonanych na planie: dokumentujących świat przedstawiony, ale również jego kulisy.

Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Robił zdjęcia na planach takich filmów jak: „Baby Bump” oraz „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Wilkołak” Adriana Panka, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 24 lutego o godzinie 18.
Kilka godzin przed wręczeniem Oskarów!

Trzy dni później (27 lutego 2019, Mysia 3, III piętro, godz. 19.00) w ramach finisażu odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Bąkiem oraz dyskusja z gośćmi specjalnymi o fotografii i filmie.

Wystawa dostępna w dniach 24-27 luty 2019 w niedzielę od 12:00, w poniedziałek - środa od 10:00 - 20:00

Wstęp wolny

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze