1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Przejmujący musical "next to normal" w Teatrze Syrena

Spektakl "next to normal", fot. materiały prasowe Teatru Syrena
Zobacz galerię 11 Zdjęć
Potężna dawka dobrego rocka, niezwykle przejmująca tematyka i minimalistyczna forma to tylko kilka z powodów dla których warto zobaczyć spektakl „next to normal” w Teatrze Syrena. To jeden z najbardziej poruszających amerykańskich musicali ostatnich lat, uhonorowany Nagrodą Pulitzera oraz trzema nagrodami Tony. Po ogromnym sukcesie, jaki odniósł na Brodwayu nadszedł czas, by zaprezentować go polskiej publiczności.

Spektakl podejmuje trudny temat walki z chorobą psychiczną, która przemienia życie normalnej rodziny w prawdziwy dramat o sile bomby atomowej. Daje to widzom idealny pretekst do rozmyślań odnośnie siły więzów łączących nas z najbliższymi. „next to normal” za pomocą prostych środków teatralnych doskonale ilustruje i zarazem oswaja problemy współczesnego społeczeństwa. Pokazuje również, że musical nie zawsze musi być związany z teatralnymi formami lekkiej i przyjemnej w odbiorze rozrywki. Spektakl pozwolił zrewolucjonizować cały gatunek i od wielu lat przyciąga tłumy widzów na całym świecie.

Musical opowiada historię z pozoru normalnej rodziny. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie, ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem, a syn Gabe zbuntowanym nastolatkiem. Pod powierzchnią zwyczajności kryje się jednak rodzinna tragedia. Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową, która z czasem sprawia, że uporządkowany świat rodziny wali się jak domek z kart. Walka o utrzymanie pozorów normalności staje się dla nich prawdziwym „być albo nie być”.

Polską wersję spektaklu zrealizują twórcy ostatnich musicalowych sukcesów Teatru Syrena: dyrektor, reżyser i tłumacz Jacek Mikołajczyk, kierownik muzyczny Tomasz Filipczak, a także choreograf Jarosław Staniek, scenograf Mariusz Napierała oraz kostiumografka Bożena Ślaga-Śmierzyńska. 

 

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze