1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wystawa „Awangarda jutra?” w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Od 16 grudnia 2011 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie będzie można oglądać wystawę „Awangarda jutra?”, prezentującą najciekawsze realizacje polskich architektów młodego pokolenia. Wystawa jest wspólnym projektem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi.

W Teatrze Wielkim- Operze Narodowej widzowie będą mieli okazję zapoznać się z dokonaniami najmłodszego pokolenia architektów w niecodziennej przestrzeni. Na otoczenie ekspozycji wybrano bogate, eklektyczne, pełne historycznych cytatów wnętrza Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, której przestrzeń, jak mówią twórcy pomysłu, ma stać się symbolicznym pomostem pomiędzy znakomitą tradycją a nowatorskimi wizjami nowoczesnego projektowania.

W ramach „Awangardy jutra?” zaprezentowane zostaną projekty architektów, którzy w perspektywie najbliższych lat będą wyznaczać nowe trendy i odgrywać znaczącą rolę w kreowaniu obrazu polskiej architektury. Charakterystyczna dla ekspozycji będzie prezentacja szerokiego spektrum projektów. Od Polskiego Pawilonu na EXPO w Szanghaju (WWAA), czy projektu Miami Pier Museum of Latin American Immigrants (Maciej Jakub Zawadzki) do konceptualnego Ermitażu - domu i pracowni dla Edgara Kereta (Centrala), czy małej formy lamp Minimal surface porcelain (Michał Piasecki).

Postawiony znak zapytania w tytule wystawy nie jest przypadkowy. Pytając o tytułową „Awangardę jutra?”, chcemy dowiedzieć się jak wygląda proces twórczy młodych reprezentantów polskiego rynku architektonicznego. Celem wystawy „Awangarda jutra?” jest pokazanie nowych zjawisk w polskim projektowaniu i podjęcie próby nakreślenia dla niego perspektywy na nadchodzące lata. Zastanawia nas, czy lokalna tożsamość może wpłynąć w znaczący sposób na poszukiwanie formy. Wystawa ma stać się pochwałą procesu, aktu twórczego, jakim jest projektowanie. Chcemy przybliżyć szerszej publiczności zdarzenia, które prowadzą do osiągnięcia konsensusu w postaci dobrej architektury.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze