1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Bob Dylan prezentuje nowy album "Rough and Rowdy Ways"

Bob Dylan prezentuje nowy album "Rough and Rowdy Ways"

Bob Dylan (fot. Elliott Landy/Forum)

Dziś swoją premierę ma pierwszy od 8 lat album z muzyką Boba Dylana. Wydawnictwo zatytułowane jest "Rough and Rowdy Ways" i zawiera 10 zupełnie nowych utworów. Legendarny artysta, który przez lata eksperymentował z różnymi gatunkami muzycznymi znowu pokazuje nową twarz. 

Robert Allen Zimmerman, znany jako Bob Dylan jest jedną z najważniejszych postaci muzyki popularnej ostatnich pięciu dekad. Śpiewa, komponuje i pisze teksty, a w 2016 roku przyznano mu Literacką Nagrodę Nobla. Artysta otrzymał wyróżnienie "za stworzenie nowych pojęć poetyckich utrzymując przy tym amerykańską tradycję".

Przez ostatnie 23 lata Dylan wydał 7 studyjnych albumów, w tym kompozycję, która zdobyła zarówno Oscara, jak i Złoty Glob: „Things Have Changed" z filmu „Cudowni Chłopcy". Napisał też światowy bestseller „Kroniki. Tom Pierwszy", który spędził 19 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa i sprzedał ponad 125 milionów albumów na całym świecie. Ostatni z nich zatytułowany "Tempest" ukazał się w 2012 roku. Jak zostać legendą za życia? Zapytacie Boba Dylana. Choć artysta ma na karku już prawie 80 wiosen i występuje na scenie od lat 60-tych, wciąż potrafi zaskakiwać. Jednym z takich zaskoczeń jest jego najnowsze muzyczne wydawnictwo, "Rough and Rowdy Ways".

"Rough and Rowdy Ways" to najnowszy album Boba Dylana wydany nakładem Sony Music.

"Rough and Rowdy Ways" to 39 album w karierze Zimmermana. Wydawnictwo zwiastowały następujące single: „Rough and Rowdy Ways", „False Prophet", „I Contain Multitudes" oraz prawie 17-minutowe „Murder Most Foul", którego możecie posłuchać poniżej. Nowym albumem Dylan pokazuje zupełnie nowe oblicze. Jak napisał magazyn "The Rolling Stone", artysta eksploruje tereny, których jeszcze nikt nie odwiedził. To wyjątkowy zbiór utworów idealny na nasze zmieniające się czasy. Płyta jest dostępna w dwóch wersjach: podwójnym CD lub podwójnym winylu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze