1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Pierwszy zwiastun polskiego kandydata do Oscara "Śniegu już nigdy nie będzie"

Pierwszy zwiastun polskiego kandydata do Oscara "Śniegu już nigdy nie będzie"

W "Śniegu już nigdy nie będzie"grają m.in. Alec Utgoff, Maja Ostaszewska i Agata Kulesza. (Fot. Lava Films/Match Factory Productions/Kino Świat)
W sieci pojawił się zwiastun "Śniegu już nigdy nie będzie", polskiego kandydata do Oscara. Film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta będzie miał swoją oficjalną premierę podczas Konkursu Głównego tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. 

„Śniegu już nigdy nie będzie” to historia o pochodzącym ze wschodu atrakcyjnym mężczyźnie, który zatrudnił się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. Oto pierwszy zwiastun polskiego kandydata do Oscara 2020 w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy "Śniegu już nigdy nie będzie".

https://youtu.be/FxZgc39gCas

Nad filmem wspólnie pracowali utytułowani filmowi twórcy - Małgorzata Szumowska i Michał Englert. W obsadzie "Śniegu już nigdy nie będzie" będziemy mogli obejrzeć Aleca Utgoffa (znanego z serialu "Stranger Things") oraz Maję Ostaszewską, a także Agatę KuleszęWeronikę RosatiKatarzynę FiguręAndrzeja Chyrę. Za zdjęcia odpowiada Michał Englert, a za montaż Jarosław Kamiński i Agata Cierniak. Film jest finansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Film – und Medienstiftung NRW, Deutscher Filmförferfonds, Medienboard Berlin Brandenburg, polsko-niemiecki fundusz filmowy, Cinecopro Award, a także Amsterdam Post Lab.

93. gala wręczenia Oscarów odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze