1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wieczór w Hollywood – Walentynki online z Adamem Sztabą i NOSPR

Wieczór w Hollywood – Walentynki online z Adamem Sztabą i NOSPR

NOSPR zaprasza na muzyczną podróż do filmowej Fabryki Marzeń. Za pulpitem dyrygenckim stanie Adam Sztaba, a w programie znajdą się najsłynniejsze tematy muzyczne w historii kina. (Fot. Silvia Pogoda)
Przed nami pierwsze (i mamy nadzieję, ostatnie!) pandemiczne Walentynki. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia będzie świętować je koncertowo. Tym razem najwięcej powodów do radości będą mieli fani muzyki filmowej.

Jak spędzić niezapomniane Walentynki w dobie pandemii? Wyrusz w epicką podróż razem z Adamem Sztabą i muzykami NOSPR. „Wieczór w Hollywood” to specjalny koncert online z muzyką z największych kinowych przebojów w mistrzowskim wykonaniu.

Choć wciąż nie milkną echa po spektakularnym koncercie NOSPR i Radzimira Dębskiego „Jimka” zrealizowanym we współpracy z Netflixem, to katowicka orkiestra już dziś zaprasza na kolejną muzyczną podróż do filmowej Fabryki Marzeń. Tym razem za pulpitem dyrygenckim stanie Adam Sztaba, a w programie znajdą się najsłynniejsze tematy muzyczne w historii kina. O dobry nastrój widzów dbać będą także prowadzący koncert: aktorka Anna Dereszowska oraz dziennikarz muzyczny Mariusz Gradowski.

John Williams, Howard Shore, John Barry — to nazwiska, które wywołają ekscytację u każdego wielbiciela kinematografii. Ich nagradzane Oscarami ścieżki dźwiękowe znają praktycznie wszyscy. Wystarczy kilka dźwięków, żeby przywołać emocje, jakie towarzyszyły oglądaniu kolejnych części sagi Gwiezdnych Wojen, przygód Indiany Jonesa czy zapierającej dech w piersiach ekranizacji Tolkienowskiej trylogii Władca Pierścieni. Wszystkie te niezapomniane motywy muzyczne zabrzmią już 14 lutego z pełną mocą symfonicznego brzmienia NOSPR pod batutą Adama Sztaby. Ponadto, „Wieczór w Hollywood” dopełnią tematy z filmu Szczęki, Park Jurajski czy Pożegnanie z Afryką. Wisienką na torcie będzie suita z filmu Cinema Paradiso autorstwa najsłynniejszego bodajże europejskiego kompozytora muzyki filmowej, Ennio Morricone.

Nie pozwól, żeby pandemia pokrzyżowała Twoje plany na Walentynki i kup bilet na specjalny koncert online „Wieczór w Hollywood”. Weź udział w transmisji live z jednej z najlepszych sal koncertowych świata i przeżyj wieczór niezapomnianych emocji. Koncert transmitowany będzie 14 lutego o godzinie 19:30 (transmisja w systemie płatnego dostępu). Bilety dostępne będą już wkrótce na stronie nospr.org.pl.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze