1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Finał XVIII Konkursu Chopinowskiego – piękna muzyka, wielkie emocje

Finał XVIII Konkursu Chopinowskiego – piękna muzyka, wielkie emocje

Eva Gevorgyan, jedna z finalistek i faworytek XVIII Konkursu Chopinowskiego. (Fot. materiały prasowe)
Melomanów, a zwłaszcza miłośników muzyki Fryderyka Chopina, czekają wielkie emocje. Przed nami finałowe przesłuchania XVIII Konkursu Chopinowskiego. Zwycięzcę poznamy 20 października.

Tegoroczna edycja Konkursu Chopinowskiego ma wyjątkowo wysoki poziom. Podkreślają to zarówno krytycy muzyczni, jak i słuchacze. Z tego względu do finału konkursu zakwalifikowano więcej uczestników, niż dopuszcza to regulamin. W najbliższych dniach do fortepianu w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie zasiądzie 12 młodych pianistów, w tym dwóch Polaków – Jakub Kuszlik i Kamil Pacholec. W ich wykonaniu usłyszymy wybrane koncerty Fryderyka Chopina – dziewięć razy zabrzmi Koncert fortepianowy e-moll op. 11, a trzy razy f-moll op. 21.

Bruce Liu w czasie III etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego. (Fot. materiały prasowe)

W przesłuchaniach finalistów XVIII Konkursu Chopinowskiego będą mogli uczestniczyć nie tylko szczęśliwi posiadacze biletów do Filharmonii. Od 2015 roku przesłuchania konkursowe są transmitowane na YouTubie, na kanale Chopin Institute. Tegoroczną edycję konkursu śledzi codziennie pół miliona osób. W ciągu ostatniego miesiąca materiały o konkursie obejrzano tam prawie 20 mln razy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze