1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Polski serial „Odwilż” najchętniej oglądaną produkcją w Europie w HBO Max

Katarzyna Wajda jako Katarzyna Zawieja w serialu „Odwilż” (Fot. materiały prasowe)
„Odwilż”, pierwszy polski serial Max Original, bije rekordy popularności. Platforma HBO Max podała, że aktualnie jest nie tylko najchętniej oglądaną produkcją w Polsce, ale też w Europie.

Serial „Odwilż” jest dostępny w serwisie HBO Max od początku kwietnia i już po pierwszych 10 dniach od premiery jest najczęściej oglądaną produkcją w Polsce. Równie chętnie ogląda go też szersza widownia. Serial jest bowiem na pierwszym miejscu pod względem oglądalności w Europie, a biorąc pod uwagę oglądalność na całym świecie, we wszystkich 61 krajach, w których dostępne jest HBO Max, polski serial plasuje się na 14. miejscu najchętniej oglądanych seriali na platformie.

– „Odwilż” to opowieść na tyle uniwersalna, że trafia do widzów z różnych stron świata. Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która toczy walkę o każdy zwykły dzień – mówi o produkcji Xawery Żuławski, reżyser serialu.

Akcja serialu toczy się w Szczecinie, na przełomie zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym, impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

W serialu obok Katarzyny Wajdy występują między innymi: Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska. Serial wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

„Odwilż” to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent, a także Antony Root – executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak – Magnolia Films.

W HBO Max dostępne są już cztery odcinki „Odwilży”. Finał serialu zaplanowany został na najbliższy piątek – 15 kwietnia. Tego dnia udostępnione zostaną odcinki 5 oraz 6.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze