1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Rozmowy z przyjaciółmi” – serial na podstawie powieści Sally Rooney na HBO Max

Alison Oliver jako Frances (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 8 Zdjęć
Serial „Rozmowy z przyjaciółmi”, czyli adaptacja debiutanckiej powieści Sally Rooney, już niedługo trafi na platformę HBO Max. To rozgrywająca się w Dublinie inteligentna opowieść o dwóch studentkach college'u, Frances i jej najlepszej przyjaciółce Bobbi, oraz o dziwnej i nieoczekiwanej relacji, jaką nawiązują z małżeństwem, Melissą i Nickiem.

Serial śledzi losy Frances (Alison Oliver), 21-letniej studentki college'u, która nawiązuje serię relacji zmuszających ją do skonfrontowania się po raz pierwszy z własnymi słabościami. Frances jest uważną, przenikliwą i bystrą obserwatorką. Jej eksdziewczyna, a obecnie najlepsza przyjaciółka, Bobbi (Sasha Lane) jest pewna siebie, bezkompromisowa i fascynująca. Choć zerwały ze sobą trzy lata temu, Frances i Bobbi są praktycznie nierozłączne i razem występują w Dublinie jako poetki słowa mówionego. Na jednym z występów poznają Melissę (Jemima Kirke), pisarkę, która jest nimi zafascynowana. Bobbi i Frances zaczynają spędzać czas z Melissą i jej mężem, Nickiem (Joe Alwyn), przystojnym, ale powściągliwym aktorem. Podczas gdy Melissa i Bobbi flirtują ze sobą otwarcie, Nick i Frances nawiązują intensywny, sekretny romans, zaskakujący dla nich obojga. Wkrótce romans zaczyna poddawać próbie więź między Frances i Bobbi, zmuszając Frances do ponownego przemyślenia wielu kwestii dotyczących jej samej, ale i przyjaźni, która tak dużo dla niej znaczy.

Kadr z serialu „Rozmowy z przyjaciółmi” (Fot. materiały prasowe)
Alison Oliver jako Frances i Sasha Lane jako Bobbi (Fot. materiały prasowe)
Jemima Kirke jako Melissa (Fot. materiały prasowe)

W serialu „Rozmowy z przyjaciółmi” w rolach głównych występują: debiutująca Alison Oliver jako Frances, Sasha Lane („American Honey”, „Złe wychowanie Cameron Post”) jako Bobbi, Joe Alwyn („Faworyta”, „Najdłuższy marsz Billy’ego Lynna”) jako Nick oraz Jemima Kirke (serial HBO „Dziewczyny”, serial „Sex Education”) jako Melissa.

Premiera serialu „Rozmowy z przyjaciółmi” odbędzie się 3 czerwca w HBO Max. Tego dnia do serwisu dodany zostanie cały sezon serialu, który liczy 12 odcinków.

Joe Alwyn jako Nick oraz Alison Oliver jako Frances (Fot. materiały prasowe)
Alison Oliver jako Frances (Fot. materiały prasowe)

Serial wyreżyserował został przez Lenny Abrahamson („Pokój”, „Frank”, serial „Normalni ludzie”) oraz Leanne Welham („Pili”, serial HBO „Mroczne materie”). Za produkcję odpowiadają Element Pictures („Normalni ludzie”, „Pokój”, „Faworyta”). Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Ed Guiney, Emma Norton oraz Andrew Lowe dla spółki Element Pictures, Rose Garnett oraz Tommy Bulfin w imieniu BBC oraz Lenny Abrahamson. Producentkami są Catherine Magee oraz Jeanie Igoe. Alice Birch, Mark O’Halloran, Meadhbh McHugh oraz Susan Soon He Stanton odpowiadają za adaptację powieści na potrzeby telewizyjne. Serial „Rozmowy z przyjaciółmi” wyprodukowany został przez Element Pictures dla BBC Three oraz Hulu na zlecenie Piersa Wengera, piastującego stanowisko Director of BBC Drama, oraz Fiony Campbell, Controller of BBC Three. Produkcja jest współfinansowana przez Northern Ireland Screen.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze