1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Letnie Brzmienia – znamy line-up wielkiego finału na Malcie w Poznaniu

Na scenie wielkiego finału Letnich Brzmień zagra m.in. Vito Bambino, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskiej scenie. (Fot. Good Taste Production)
Między 10 a 11 września na poznańskiej Polanie Harcerza z przytupem pożegnamy lato muzycznych emocji i ogólnopolski cykl koncertów Letnie Brzmienia. Podczas dwudniowego finału nad jeziorem Malta usłyszymy rozgrzewające dźwięki muzyki m.in. Julii Wieniawy, Zalewskiego, Darii Zawiałow, Brodki i Vito Bambino.

Finałowa scena Letnich Brzmień w sobotę 10 września należeć będzie m.in. do wokalistki i aktorki Julii Wieniawy, która zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty „Omamy”. Debiut muzyczny Julii to utwór „Na zawsze” z 2016 roku. Od tamtej pory wydała m.in. podwójnie platynowy singiel „Nie muszę”. Oprócz działań związanych z solową karierą Wieniawa współpracuje z innymi artystami. Wraz z duetem Kacperczyk zaśpiewała i wystąpiła w teledysku do utworu „Sebiksy”, zaś z zespołem Karaś/Rogucki nagrała singiel „Bezpieczny lot”. Kariera muzyczna artystki nabiera tempa i tego lata Wieniawa króluje na największych muzycznych festiwalach w Polsce.

Tego samego dnia publiczność rozgrzeje niezawodny Zalewski. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto” – zresztą ozłoconej już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Zalewski dobrze wie, co oznacza dobra „Zabawa”. To właśnie albumem o tym tytule powrócił w 2020 roku, udowadniając swoją silną pozycję na rynku muzycznym, a ostatnio również filmowym.

Daria Zawiałow, niezwykle elektryzująca osobowość i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej, zagra w piątek (10.09.). Artystka zadebiutowała w 2017 roku albumem „A kysz!”. Dokładnie dwa lata później światło dzienne ujrzał jej drugi album – „Helsinki”. W 2021 roku artystka zaprezentowała „Wojny i Noce”, trzeci studyjny album, który pokrył się platyną. Album promował przebój „Za krótki sen”, nagrany wspólnie z Dawidem Podsiadło. W 2022 roku Daria Zawiałow została laureatką aż pięciu Fryderyków, w tym za Artystkę Roku. Artystka podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu.

Drugi dzień finału Letnich Brzmień, czyli 11 września, to koncert m.in. Brodki, artystki znanej z wielu muzycznych wcieleń i stale poszukującej. W 2021 roku Brodka wydała album „BRUT”, nad którym pracowała w londyńskim Flesh and Bone Studios pod okiem producenta Oli’ego Baystona. Tak powstał wyjątkowy materiał, w którym klasyczna sekcja rytmiczna stanowi doskonały background dla pobrzmiewającego w utworach punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Najnowszy singiel „Sadza" jest pierwszym po „Grandzie” autorskim materiałem po polsku. Za produkcję muzyczną odpowiada 1988 – jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów na polskiej scenie hip-hopowej, znany z duetu Syny. Od czasu hot16challenge Brodki, nagranego wspólnie w głębokim lockdownie w 2020 roku, to bardzo oczekiwana kolaboracja w środowisku fanów obojga artystów.

W niedzielę (11.09.) na scenie zobaczymy też Vito Bambino, który jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskiej scenie muzycznej. Początek jego drogi to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina. W 2020 roku wydał solową płytę „Poczekalnia”. Udziela się też gościnnie w wielu produkcjach, m.in. z sanah, Pauliną Przybysz, Dawidem Podsiadło, Natalią Szroeder czy Mrozem.

Wcześniej ogłoszonymi artystkami i artystami finału są Arek Kłusowski, Ofelia, bryska i Ralph Kaminski.

Harmonogram koncertów Finał Letnich Brzmień 2022 (Polana Harcerza przy jeziorze Malta, Poznań):
10.09 – sobota: Arek Kłusowski, Ofelia, Zalewski, Julia Wieniawa, Daria Zawiałow
11.09 – niedziela: Ralph Kaminski, bryska, Brodka, Vito Bambino

Letnie Brzmienia to ogólnopolska wakacyjna trasa koncertowa obejmująca 13 polskich miast. Jej zwieńczeniem będzie dwudniowy finał na Polanie Harcerza w Poznaniu (10–11.09). Bilety jednodniowe w cenie od 99 zł oraz dwudniowe karnety w cenie od 169 zł są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

Źródło: materiały prasowe Good Taste Production

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
Reklama
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze