1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Dawid Podsiadło promuje nowy album w przejściu podziemnym w centrum Warszawy

Dawid Podsiadło zapytał przypadkowych przechodniów, co sądzą o jego muzyce. (Fot. materiały prasowe)
Dawid Podsiadło po raz kolejny zdecydował się na dość nietypową formę promocji nowej twórczości. Tuż przed premierą czwartego albumu artysta porozmawiał o swojej muzyce z przypadkowymi ludźmi w punkcie handlowym w przejściu podziemnym w centrum Warszawy.

„Robię muzykę dla ludzi, więc poszedłem ich zapytać, czy jest OK” – napisał Dawid Podsiadło na swoim facebookowym profilu. Na kilka dni przed premierą albumu „Lata Dwudzieste” artysta postanowił ruszyć w miasto i sprawdzić, czy nowa płyta nie wymaga poprawek, czy teksty nie są przypadkiem zbyt banalne, czy numery są wystarczająco taneczne i czy krążek jakkolwiek jest w stanie powtórzyć komercyjny sukces „Małomiasteczkowego”. W sondzie pomógł mu niezawodny przyjaciel – Radek Kotarski, z którym Dawid prowadził podcast „Podsiadło&Kotarski”. Odczucia przechodniów były… bardzo różne. Muzykowi jednak udało się wyciągnąć wnioski i sporządzić finalną tracklistę albumu. Który utwór z płyty przypadł do gustu warszawiakom najbardziej i co ludzie sądzą o jego muzyce? Sprawdźcie sami.

To nie pierwszy raz, kiedy Podsiadło zdecydował się na nietypową strategię promocyjną. W 2018 roku, tuż przed premierą krążka „Małomiasteczkowy”, pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanął „Małomiasteczkowy kiosk”, w którym artysta podpisywał płytę, rozdawał autografy i rozmawiał z przechodniami. Takie spotkania zawsze skłaniają artystę do przemyśleń. Tak było też w przypadku rozmów o „Latach Dwudziestych”, które zainspirowały Dawida, aby opowiedzieć więcej o koncepcie płyty i kulisach jej powstawania. W efekcie symultanicznie z ogólną premierą albumu na Spotify ukaże się – po raz pierwszy w przypadku polskiego artysty – format „enhanced album”. Słuchacze będą mieć dostęp do ekskluzywnych video, nagrań audio oraz notek muzyka, które pozwolą użytkownikom wejść głębiej w jego świat.

Czwarty studyjny album Dawida Podsiadły ukaże się w piątek 21 października. „Lata Dwudzieste” to zbiór kilku lat przeżyć, osobistych rozterek i przemyśleń artysty na temat m.in. problemów mikroświata oraz tego, co aktualnie dzieje się na świecie. Wydawnictwo do tej pory promują dwa single – „POST” i „To co masz Ty!”. Na albumie usłyszymy również duety z Katarzyną Nosowską i sanah. Przedpremierowo „Lata Dwudzieste” dostępne są w wersji deluxe, która zawiera cztery dodatkowe utwory, w tym jeden zupełnie premierowy – „Kolce i Róże”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze