1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kultowa „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz będzie dostępna w formie e-booków i audiobooków

Kultowa „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz będzie dostępna w formie e-booków i audiobooków

Do końca roku wydane zostaną pierwsze cztery audiobooki „Jeżycjady” czytane przez Małgorzatę Musierowicz. (Fot. materiały prasowe)
Do końca roku wydane zostaną pierwsze cztery audiobooki „Jeżycjady” czytane przez Małgorzatę Musierowicz. (Fot. materiały prasowe)
Po wielu latach wątpliwości Małgorzata Musierowicz zgodziła się na cyfryzację swojego literackiego dorobku. Do końca tego roku ukażą się w formie e-booków wszystkie części kultowej „Jeżycjady”. Co więcej, pisarka nagrywa właśnie audiobooki swojej bestsellerowej serii książek, które będą dostępne już niebawem.

Od kilku dekad „Jeżycjada”, czyli humorystyczne i romantyczne powieści autorstwa Małgorzaty Musierowicz, których akcja koncentruje się wokół poznańskiej rodziny Borejków, łączą kolejne pokolenia. Starsze, ale i te zupełnie nowe części sagi niezmiennie bawią, wzruszają, krzepią, a przede wszystkim zjednują sobie następnych czytelników. Świadczy o tym chociażby fakt, że każda kolejna książka trafia na szczyty list bestsellerów.

Teraz będą one dostępne również w formie e-booków i audiobooków, których narratorką będzie sama autorka powieści. Za ich wydanie odpowiada Legimi, prekursor i lider na rodzimym rynku abonamentowego dostępu do cyfrowych książek.

– Z największym spokojem oddałam swój autorski dorobek życia pod opiekę Legimi – zespołu ludzi młodych, sympatycznych i kompetentnych, umiejących sprostać wyzwaniom współczesności. Mają śmiałą wizję i – z całą pewnością – świetne perspektywy realizacji i rozwoju tej wizji. Przed „Jeżycjadą” otwiera się oto szansa na dotarcie do całkiem nowych, cyfrowych czytelników i słuchaczy – powiedziała Małgorzata Musierowicz.

Legimi od lat zabiegało o to, by mieć możliwość przybliżenia twórczości pisarki w tej właśnie formie. Małgorzata Musierowicz miała jednak wątpliwości. Nie była jedyną literatką sceptyczną wobec e-booków. Stephen King, który zresztą jako jeden z pierwszych słynnych pisarzy na świecie opublikował na czytniki w 2000 roku opowiadanie „Jazda na kuli”, trzynaście lat później zdecydował, że „Joyland” ukaże się tylko w wersji papierowej. Dopiero po roku zgodził się na e-booka, podobnie jak poznańska autorka sagi o Borejkach.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

„Jeżycjada” liczy w sumie 22 tomy (plus „Małomówny i rodzina” jako tzw. tom zerowy). W październiku ukazało się pierwszych sześć e-booków, w tym jeden synchrobook (audio+e-book), teraz dołączają do nich kolejne części. Wszystkie do końca grudnia będą dostępne jako e-booki w abonamencie Legimi. Fani Małgorzaty Musierowicz czekają jednak na największą gratkę, czyli audiobooki, które czyta sama pisarka. Do końca roku wydane zostaną pierwsze cztery. Jest więc na co czekać!

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze