1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Obserwator” – historia, która przyprawia o ciarki na placach

„Obserwator” („The Watcher”) zadebiutował na platformie Netflix w październiku bieżącego roku i od razu trafił na listę 10 najchętniej oglądanych seriali platformy, i to aż w 90 krajach. (Fot. materiały prasowe)
Stworzony przez Ryana Murphy’ego „Obserwator” („The Watcher”) okazał się jednym z największych serialowych przebojów końca 2022 roku. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja błyskawicznie trafiła na szczyt zestawienia najchętniej oglądanych tytułów platformy Netflix, a „New York Magazine” okrzyknął ją „uzależniającym dziełem telewizyjnym”.

„Obserwator” („The Watcher”) zadebiutował na Netflixie w październiku bieżącego roku i od razu podbił serca widzów. O czym jest serial i dlaczego stał się tak popularny? Produkcja, za którą odpowiedzialny jest Ryan Muprhy („Glee”, „American Horror Story”, „Ratched”, „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”) to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia rodziny Brannocków. Gdy małżeństwo z dziećmi wprowadza się do nowego domu na przedmieściach, szybko okazuje się, że okolica jest dużo mniej przyjazna, niż mogłoby się wydawać. Wśród sąsiadów są: zdziwaczała staruszka imieniem Pearl i jej syn Jasper, który zakrada się do domu Brannocków i chowa w windzie gastronomicznej. Mamy też Karen, agentkę nieruchomości i dawną znajomą Nory, która sprawia, że nie czują się mile widziani. Do tego wścibscy Mitch i Mo, którzy zdają się nie rozumieć pojęcia „teren prywatny”. Chłodne powitanie to zaledwie początek. Gdy ktoś, kto zwie siebie „Obserwatorem”, zaczyna wysyłać do Brannocków niepokojące listy z pogróżkami, rodzina staje na skraju wytrzymałości psychicznej.

Serialowa rodzina Brannocków (Fot. materiały prasowe)

„Obserwator” („The Watcher”) – obsada

Sukces serialu „Obserwator” to zasługa nie tylko dobrego scenariusza, ale też znakomicie dobranej obsady. W rolach głównych jako Nora i Dean Brannock wystąpili Naomi Watts („21 gramów”, „Mulholland Drive”) i Bobby Cannavale („Zakazane imperium”, „Mr. Robot”). Na ekranie pojawiają się również Jennifer Coolidge („Cindelerella Story”, „Biały Lotos”) i Mia Farrow („Dziecko Rosemary”, „Alicja”), a także Margo Martindale, Terry Kinney, Joe Mantello, Richard Kind, Noma Dumezweni, Christopher McDonald, Michael Nouri, Isabel Gravitt, Henry Hunter Hall i Luke David Blumm.

Naomi Watts i Bobby Cannavale jako Nora i Dean Brannock (Fot. materiały prasowe)

„Obserwator” („The Watcher”) – ile odcinków i gdzie oglądać?

Ile odcinków ma serial „Obserwator” („The Watcher”) i gdzie oglądać odcinki online? Już spieszymy z odpowiedzią. Serial „Obserwator” („The Watcher”) liczy sobie 7 odcinków, które trwają ok. 45-50 minut. Jeśli lubicie binge-watching, produkcję spokojnie można obejrzeć w jeden dzień. Wszystkie epizody dostępne są platformie Netflix. Warto się z nimi zapoznać, tym bardziej, że wkrótce mają ruszyć prace nad drugim sezonem. Zanim jednak włączycie pierwszy odcinek, obejrzyjcie trailer serialu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze