Choć nie wszyscy są w stanie przyznać to głośno, każdy lubi czasem wzruszyć się na filmie. Jeśli jednak krępuje was łkanie w kinowym fotelu, sięgnijcie do naszego zestawienia „najbardziej wzruszające filmy na Netflix” i płaczcie bez ograniczeń w domowym zaciszu. Znajdziecie w nim poruszające filmy o miłości, oparte na faktach historie osób zmagających się z różnymi przeciwnościami losu, ale też lekkie produkcje, które oprócz wzruszeń fundują nam niezłą dawkę śmiechu.
Listę „wzruszające filmy na Netflix” otwieramy nagrodzonym na gdyńskim festiwalu dramatem biograficznym „Johnny”. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która nie tylko wzrusza, ale też inspiruje. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum. Tam chłopak poznaje niezwykłego duchownego, który angażuje młodych buntowników w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i relacji z drugim człowiekiem.
Jeśli lubicie wzruszające filmy, polecamy wam również „Cząstki kobiety”, osobistą i bardzo przejmującą historię o kobiecie, która uczy się żyć z bólem straty. Życie Marthy i Seana nieodwracalnie zmienia się, gdy poród domowy kończy się tragedią. Dla Marthy oznacza to początek trwającej rok gehenny, w trakcie której musi uporać się z żałobą oraz odnaleźć w napiętych relacjach z mężem. Czeka ją też sądowe starcie ze znienawidzoną przez opinię publiczną położną.
Nowa ekranizacja kultowej powieści „Znachor” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z Leszkiem Lichotą w roli głównej bije teraz rekordy popularności na Netflixie. Światowej sławy chirurg profesor Rafał Wilczur zostaje napadnięty i dotkliwie pobity. Traci rodzinę i pamięć. Przez wiele lat żyje jak włóczęga. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. Nie rozpoznają się, ale bardzo potrzebują swojej pomocy. To idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają wzruszające filmy.
„Cud w celi nr 7” to prawdopodobnie najbardziej poruszający film, jaki znajdziecie w tym zestawieniu. Głównym bohaterem tego tureckiego dramatu jest Memo, niepełnosprawny intelektualnie mężczyzna mieszkający w małej miejscowości wraz z matką Fatmą oraz córeczką Ovą. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Wysoko postawiony wojskowy traci dziecko, które spada z klifu, a Memo zostaje oskarżony o morderstwo. Grozi mu kara śmierci. Obejrzyjcie, jeśli interesują was wzruszające filmy wyciskające morze łez.
A teraz film z cyklu: „nie da się wygrać z przeznaczeniem”. „Skazany na bluesa” z Tomaszem Kotem w roli głównej to opowieść o niezapomnianym wokaliście zespołu Dżem, Ryszardzie Riedlu, który zmarł w 1994 roku w wyniku przedawkowania narkotyków. W filmie widzimy jego dzieciństwo, młodość, przyjaźnie, fascynacje, konflikt z ojcem oraz próby zerwania z nałogiem. Obraz świetnie pokazuje też dwie strony życia artysty – jako ojca, męża, i syna oraz jako narkomana, który nieuchronnie stacza się na dno.
„Cuda z nieba” to oparty na prawdziwej historii film o dziewczynce, która za życia odwiedziła niebo. Narratorką opowieści jest jej matka, którą w filmie gra Jennifer Garner. Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, aby móc wyjść na zewnątrz, zdarzył się wypadek, w wyniku którego Annabel straciła przytomność. I kiedy wszyscy szykowali się na śmierć dziewczynki, wydarzył się cud.
Niektóre wzruszające filmy długo nie dają o sobie zapomnieć. Jednym z nich jest czarno-biały melodramat „Blue Jay”, w którym w rolach głównych oglądać możemy Sarę Paulson oraz Marka Duplassa. Jim powraca do rodzinnego miasteczka, aby uporządkować sprawy po śmierci matki. Amanda z kolei odwiedza swoją ciężarną siostrę. Ich przypadkowe spotkanie wywołuje falę wspomnień z czasów szkolnych, kiedy byli parą.
Jeśli lubicie filmy poruszające najczulsze struny, obejrzyjcie dramat „O chłopcu, który ujarzmił wiatr”. Bohaterem filmu jest 14-letni William mieszkający w malawijskiej wiosce. Chłopiec jest zdolnym uczniem pasjonującym się fizyką. Gdy długotrwała susza niszczy wszystkie plony, nad osadą zawisa widmo śmierci głodowej. Aby zapobiec tragedii, William postanawia zbudować generator wiatrowy. Wytworzona energia elektryczna ma pomóc mieszkańcom w ponownej produkcji żywności.
„Chce się żyć” z wybitną rolą Dawida Ogrodnika to oparta na faktach historia Mateusza, który przyszedł na świat z ciężką chorobą uniemożliwiającą poruszanie się oraz komunikację z innymi ludźmi. Chłopak dorasta w domu otoczony troską i miłością, jednak los sprawia, że trafia do specjalistycznego ośrodka. Tam podejmuje walkę o godność i prawo do normalnego życia. To pełna ciepła i humoru opowieść przywodząca na myśl przebój „Nietykalni”. Polecamy wszystkim, którzy uwielbiają wzruszające filmy.
Kolejną polską produkcją na naszej liście „wzruszające filmy na Netflix” jest „Zimna wojna”. W filmie obserwujemy historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją bez siebie żyć, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.