1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Rojst Millenium” Jana Holoubka już wkrótce na Netflixie. Zobacz zwiastun finałowej odsłony serialowej trylogii

„Rojst Millenium” Jana Holoubka już wkrótce na Netflixie. Zobacz zwiastun finałowej odsłony serialowej trylogii

Magdalena Różdżka w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Magdalena Różdżka w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Powrót do lasu na Grontach rzuca nowe światło na dawne wątki i odsłania kolejne. W „Rojst ‘97” poznaliśmy przeszłość redaktora Wanycza, a w finałowej części „Rojst Millenium”, którego premiera już niebawem, cofamy się do lat 60., aby odkryć nieznane dotąd oblicze kierownika. W mieście pojawia się „nowa twarz polskiego biznesu”, a na Grontach odkopany zostaje szkielet z tajemniczym naszyjnikiem, którego historia okazuje się ściśle powiązana z kluczowymi bohaterami.

„Grzechy przeszłości karmią dzisiejsze potwory” – tym hasłem Netflix promuje nowy serial Jana Holoubka „Rojst Millenium”. Już niebawem widzowie odkryją wszystkie tajemnice w trzymającym w napięciu i pełnym akcji finale serialowej trylogii. Podobno wszystkie ścieżki prowadzą do lasu na Grontach. Tym razem dowiemy się, kto nimi kroczył w przeszłości i nadał bieg wydarzeniom, których echo prześladuje każdego, przed laty i dziś. Bo potwory czają się nie tylko w ciemności są wśród nas i przekonają się o tym zarówno dobrze znani widzom, jak i zupełnie nowi bohaterowie. Rozpocznie się walka o prawdę, ale znajdą się też tacy, którzy za wszelką cenę będą chcieli, aby na dobre pogrzebać grzechy przeszłości… Przewodnikiem po meandrach początków brutalnego świata będzie enigmatyczna postać kierownika hotelu Centrum, stawiającego pierwsze kroki w swojej przebojowej karierze, w którego wciela się brawurowo Filip Pławiak.

Filip Pławiak w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix) Filip Pławiak w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix)

U progu millenium stare sprawy zyskają drugie dno, ale zanim wyjdą na jaw, mieszkańcy, policja i władze w mieście na Grontach zmierzą się z zupełnie nowymi zbrodniami, kryminalnymi historiami i nieoczywistymi tropami. Rozwikłanie tajemnicy stojącej za zniknięciem Wandy Zarzyckiej stanie się głównym celem nie tylko jej ojca Piotra (Dawid Ogrodnik), ale również sierżantki Anny Jass (Magdalena Różczka), która powróci do miasta po osobistych przejściach. Adam Mika (Łukasz Simlat), który pragnie rozwiązać swoją ostatnią sprawę, za cel postawi sobie rozwikłanie przyczyny śmierci dziewczynki znalezionej w miejscowym lesie. Bystry i wnikliwy policjant Dzidzia, który awansował po sukcesie ostatniego śledztwa, pokieruje sprawą śmierci w hotelu Centrum. Natomiast Wanycz (Andrzej Seweryn) stanie się źródłem informacji dla dziennikarzy, policji i zastępczyni prokuratora Matwiejskiej (Marianna Gierszewska). W „Rojst Millenium” odkryjemy też losy honorowego Jassijeja, w którego na przestrzeni dwóch planów czasowych (lata 60. i 90.) wcielają się Janusz Gajos i Tomasz Schuchardt.

Dawid Ogrodnik w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix) Dawid Ogrodnik w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Łukasz Simlat w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix) Łukasz Simlat w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Andrzej Seweryn w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix) Andrzej Seweryn w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Janusz Gajos w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix) Janusz Gajos w serialu „Rojst Millenium” (Fot. materiały prasowe Netflix)

W serialu, oprócz wspomnianych wcześniej aktorów, zobaczymy również: Piotra Fronczewskiego, Agnieszkę Żulewską, Michała Pawlika, Ewelinę Starejki, Wandę Marzec, Marcina Bosaka, Vanessę Aleksander, Mikołaja Chroboczeka, Konrada Eleryka, Tomasza Sapryka, Wojciecha Kalarusa, Marię Kanię, Michalinę Łabacz, Antoniego Sałaja, Piotra Głowackiego, Joachima Raffa, Winicjusza Bartków, Julię Harrerę oraz Jana Lubasa.

Fani mrocznego i dusznego świata dramatu kryminalnego autorstwa Jana Holoubka i Kaspra Bajona dostaną kolejną ucztę w postaci wciągającej historii z elementami czarnego humoru. Ale „Rojst Millenium” może być też początkiem intrygującej przygody z jedną z najlepszych polskich serii kryminalnych. Widzowie, którzy dopiero zdecydują się rozpocząć swoją podróż do tajemnic trylogii „Rojst” i odkrywać kryminalne zakamarki miasta na Grontach, mogą powrócić do „Rojst” i „Rojst ’97” w serwisie Netflix.

Sześcioodcinkowy serial „Rojst Millenium” ukaże się na platformie Netflix 28 lutego 2024 roku. Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun produkcji.

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze