1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Barbra Streisand uhonorowana nagrodą SAG za całokształt twórczości. „To talent, który trafia się raz w życiu i jakie szczęście, że trafił się za naszego życia”

Barbra Streisand (Fot. Michael Buckner/Variety via Getty Images)
Barbra Streisand (Fot. Michael Buckner/Variety via Getty Images)
Barbra Streisand, aktorka, piosenkarka, reżyserka i producentka filmowa, została w sobotę uhonorowana nagrodą Screen Actors Guild (SAG) za całokształt twórczości. To hołd dla jej bogatej kariery i chętnego niesienia pomocy humanitarnej. „Ta twarz, ten głos, ten talent. To talent, który trafia się raz w życiu i jakie szczęście, że trafił się za naszego życia” – mówiła o Streisand jej długoletnia przyjaciółka Jennifer Aniston.

81-letnia Barbra Streisand otrzymała najważniejszą nagrodę SAG z rąk Jennifer Aniston i Bradleya Coopera. Stała się 59. laureatką wyróżnienia przyznawanego artystom, którzy niosą sobą „najwspanialsze ideały zawodu aktorskiego”. Barbra została przyjęta na scenę owacją na stojąco, a wielu obecnych na gali aktorów ocierało łzy wzruszenia.

– To wspaniała nagroda, ponieważ z góry wiesz, że ją otrzymasz. Nie musisz siedzieć, stresując się i się wiercąc… I nie musisz przybierać szczęśliwej twarzy, która mówi: „Jestem bardzo szczęśliwy, że przegrałem!”. Zresztą wszyscy wiecie, co mam na myśli – zażartowała jedna z najbardziej znanych „śpiewających aktorek” hollywoodzkich.

Przyznała, że ​​jest dumna z bycia członkinią SAG-AFTRA od ponad 60 lat: – Nie mogę w to uwierzyć. Pamiętam, że jako nastolatka marzyłam o byciu aktorką, siedząc w łóżku na Brooklynie z kuflem lodów kawowych i magazynem filmowym. W swoim przemówieniu Streisand zwróciła się też do wszystkich aktorów i aktorek. – Przede wszystkim chcę wam podziękować za to, że sprawiliście mi tyle radości samym oglądaniem was wszystkich na ekranie – powiedziała.

– Barbro, ty tyle masz do powiedzenia! – powiedziała Jennifer Aniston, wręczając nagrodę artystce. – Ta twarz, ten głos, ten talent. To talent, który trafia się raz w życiu i jakie szczęście, że trafił się za naszego życia. Aniston zauważyła także, że ​​być może cała noc była przeznaczona Streisand, ponieważ w Shrine Auditorium, gdzie odbywało się wręczenie nagród, miał miejsce pierwszy duży koncert Streisand w 1963 roku.

To pierwsza nagroda SAG dla Barbra Streisand. Artystka ma już na swoim koncie dwa Oscary (dla najlepszej aktorki za film „Zabawna dziewczyna” z 1968 roku i oryginalną piosenkę do „Narodzin gwiazdy” z 1977 roku), 10 nagród Grammy, pięć nagród Emmy i honorowego Tony’ego „Gwiazdy Dekady”. Streisand w swojej karierze przeszła od Broadwayu do popu, jazzu i muzyki klasycznej. Jest jedyną czynną artystką, która w każdej z ostatnich sześciu dekad zajmowała pierwsze miejsca na listach przebojów magazynu „Billboard”.

Barbra Streisand posiada również fundację swojego imienia, która propaguje ochronę środowiska, walczy o prawa kobiet, swobody obywatelskie i rozbrojenie nuklearne. Założyła także Centrum Kardiologiczne Kobiet w szpitalu Cedars-Sinai w Los Angeles i po rozmowie telefonicznej z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w 2022 r. zbierała fundusze na opiekę medyczną w Ukrainie. Pod koniec 2023 roku opublikowała 970-stronicowy pamiętnik „Nazywam się Barbra”, który stał się bestsellerem. Pracowała nad nim 10 lat.

Źródła: Mary Milliken, „Barbra Streisand bestowed with SAG lifetime award”, reuters.com; Meredith Woerner, „Barbra Streisand Receives Standing Ovation at SAG Awards, Thanks Her Fellow Actors and Directors »For Giving Me So Much Joy«”, variety.com [dostęp: 26.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze