1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wystawa „Dual Harmony: Natural Construction and Urban Construction” w Nobu Hotel Warsaw

Wystawa „Dual Harmony: Natural Construction and Urban Construction” w Nobu Hotel Warsaw

fot. Kris Staszewski
fot. Kris Staszewski
Zobacz galerię 14 zdjęć
8 kwietnia odbył się wernisaż zorganizowany przez Diamondscraft w Nobu Hotel Warsaw „Dual Harmony: Natural Abstraction and Urban Construction” Magdy Fokt, Agi Pietrzykowskiej oraz Pawła Jackowskiego. Wydarzenie w pięknych przestrzeniach hotelu Nobu okazało się wielkim sukcesem. Na wernisażu pojawiła się liczna grupa gości! Frekwencja niesamowita, zważając, że był to wieczór poniedziałkowy. Nobu Hotel Warsaw wspiera tak ciekawe wydarzenia artystyczne i stał się od ponad roku mecenatem artystycznym. Partnerem medialnym wydarzenia jest Zwierciadło.

fot. Kris Staszewski fot. Kris Staszewski

Diamondscraft to pierwszy w Polsce Dom Aukcyjny sprzedający zarówno dzieła sztuki, jak i ich odpowiedniki w formie NFT. To leadarzy w projektach METAVERSE związanych ze sztuką, zorganizowali między innymi pierwszą Aukcję Dzieł Sztuki i Tokenów NFT. To wieloletni marszandzi, kuratorzy oraz promotorzy polskiej sztuki w Polsce i za granicą. Mają swoje siedziby w Warszawie, w Berlinie oraz na Costa del Sol w Hiszpanii.

Na wystawie „Dual Harmony: Natural Construction and Urban Construction” doszło do urzekającego dialogu artystów , którzy pokazują środowisko miejskie, a spokojne piękno natury, a również odnosi się do związku człowieka z naturą.

Sercem wystawy jest eksploracja konstrukcji i formy w malarstwie. Aga Pietrzykowska, znana z uchwycenia istoty życia miejskiego, wykorzystuje śmiałe pociągnięcia i geometryczne kształty, aby oddać dynamikę i strukturę miejskich krajobrazów. Jej abstrakcja to forma geometryczna i kolor, a często jeszcze wtrącenia pop-artowe. Płótno staje się odbiciem cudów architektury, a każde pociągnięcie pędzla opowiada historię stali, szkła i betonu.

Kontrastującą z tą miejską narracją jest druga artystka, Magda Fokt, której twórczość zagłębia się w świat naturalnej abstrakcji. Czerpiąc inspirację z organicznych form występujących w naturze, artystka ten wykorzystuje płynne linie i żywą paletę kolorów, aby tworzyć kompozycje, które przywołują spokój i złożoność świata przyrody. Płótno staje się płótnem eksploracji, na którym widz zostaje zaproszony do zatracenia się w zawiłym tańcu kształtów i kolorów inspirowanych żywiołami ziemi, wody i powietrza.

Trzecim artystą z wystawy jest Paweł Jackowski profesjonalnie rzeźbi od 1983 roku, kontynuując tradycje rodzinne. Doświadczenie rzeźbiarskie zdobywał podczas wieloletniej pracy w snycerskim zakładzie rzemieślniczym Tomasza Olszewskiego oraz w Odlewni Metali Kolorowych w Warszawie. Był stypendystą Polsko Egipskiej Misji d/s Zabytków Sztuki Islamu w Egipcie. Od kilku lat rzeźbi głównie w drewnie.

fot. Kris Staszewski fot. Kris Staszewski

Abstrakcyjne totemiczne formy przywołują pytania o związek człowieka z naturą, z naszym mistycznym zwierzęcym lub roślinnym przodkiem.

Ekspozycję można oglądać do końca sierpnia tego roku w Hotelu Nobu w Warszawie przy ul. Wilczej 73

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze