1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Serial na podstawie powieści Jo Nesbø o Harrym Hole’u w drodze. Netflix ujawnił, kto zagra główną rolę

Serial na podstawie powieści Jo Nesbø o Harrym Hole’u w drodze. Netflix ujawnił, kto zagra główną rolę

Tobias Santelmann jako Harry Hole w nowym serialu Netflixa (Fot. Francisco Munoz/Netflix)
Tobias Santelmann jako Harry Hole w nowym serialu Netflixa (Fot. Francisco Munoz/Netflix)
Fani Jo Nesbø zacierają ręce – prace nad serialem na podstawie powieści mistrza kryminału trwają w najlepsze. Produkcja powstanie dla Netflixa, który właśnie ogłosił, kto zagra Harry’ego Hole’a, bezkompromisowego policjanta z Oslo.

Spis treści:

  1. Co nas czeka w nowym serialu Netflixa o detektywie Harrym Hole'u?
  2. „Jo Nesbø’s Harry Hole” – kogo zobaczymy na ekranie? Obsada i twórcy
  3. „Jo Nesbø’s Harry Hole” – data premiery

Co nas czeka w nowym serialu Netflixa o detektywie Harrym Hole'u?

Informację o tym, że Netflix szykuje serial o przygodach Harry’ego Hole’a, bohatera 13 książek z serii „Harry Hole” stworzonej przez norweskiego pisarza Jo Nesbø, podano już w marcu. Wtedy wiadomo było, że pierwszy sezon zostanie oparty na piątej powieści z cyklu, wydanym w 2003 roku „Pentagramie”, w którym to norweska policja próbuje schwytać seryjnego mordercę zwanego Kurierem Śmierci. Na jego trop wpadają dwaj odwieczni wrogowie – Hole oraz Tom Waaler. Zabójca strzela do ofiar, a następnie odcina im kolejne palce u rąk. Na miejscu zbrodni zostawia charakterystyczny znak – pentagram. Jednocześnie Hole stara się wyjaśnić sprawę śmierci swej koleżanki z komisariatu w Oslo, Ellen Gjelten. Podejrzewa, że pewną rolę musiał tu odegrać właśnie Tom Waaler.

Teraz zaś w końcu ujawniono, kto wcieli się w główną postać, czyli Harry’ego Hole’a, oraz kto będzie mu partnerował na ekranie.

Czytaj także: 5 polskich seriali podobnych do „Rojst”, czyli produkcje kryminalne, z którymi warto spędzić wieczór

„Jo Nesbø’s Harry Hole” – kogo zobaczymy na ekranie? Obsada i twórcy

Netflix w końcu zdradził, kogo zobaczymy w roli niezłomnego detektywa w serialu „Jo Nesbø’s Harry Hole”. Ogłoszenie obsady na żywo miało miejsce w kultowej restauracji Schrøder w Oslo w Norwegii, która w powieściach służy również jako „drugi dom” uzależnionego od alkoholu Harry'ego Hole'a.

W popularnego detektywa wcieli się Tobias Santelmann, znany z takich tytułów, jak „Upadek królestwa”, „Exti” czy „The Arctic Convoy”. Na ekranie zobaczymy też Joela Kinnamana, który zagra Toma Waalera i Pię Tjeltę, która wcieli się w Rakel Fauke.

– Jestem niesamowicie wdzięczny za zaufanie okazane mi tym, że mogę zagrać Harry'ego Hole'a. Jestem świadomy, że ma on fanów na całym świecie i miliony czytelników, którzy kochają tę postać. Moim celem jest stworzenie Harry'ego tak, aby odbiorcy mogli go od razu poznać, ale też dać się zaskoczyć. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia zdjęć. Współpraca ze wszystkimi będzie prawdziwą przyjemnością – wyznał Santelmann.

Przed aktorem stoi nie lada wyzwanie. Przypomnijmy, że w 2017 roku dostaliśmy już jedną interpretację Harry’ego Hole’a – w filmie „Pierwszy śnieg” (7 tom cyklu) wcielił się w niego Michael Fassbendern. Produkcja okazała się jednak totalną porażką i rozczarowała zarówno krytyków, jak i widzów. Jak będzie tym razem? Wszystko wskazuje na to, że serial Netflixa ma szansę stać się kryminalnym hitem – scenariuszem bowiem zajmie się sam Jo Nesbø. Za kamerą zaś stanie Øystein Karlsen („Detektyw z wybrzeża”).

– Przypuszczam, że wszyscy czytelnicy serii książek mają własną wizję tego, jak wyglądałby Harry Hole, i powinni mieć możliwość jej zachowania. Stworzymy Harry'ego opartego nie tylko na książkach, lecz także wzorowanego na aktorze Tobiasie Santelmannie i wszystkich zaangażowanych w ten projekt – zarówno przed kamerą, jak i za nią. Dla mnie opowiadanie historii nie polega na serwowaniu ludziom tego, czego myślą, że chcą, ale tego, o czym nie wiedzieli, że chcą. Postaramy się stworzyć coś świeżego, ekscytującego i zaskakującego w stosunku do książkowej wersji Harry'ego – skomentował Nesbø.

„Jo Nesbø’s Harry Hole” – data premiery

Premierę serialu zaplanowano na 2026 rok. „Jo Nesbø’s Harry Hole” zadebiutuje na platformie Netflix. By zaś osłodzić wam oczekiwanie, polecamy waszej uwadze inne Skandynawskie seriale kryminalne Netflixa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze