1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Lipcowe nowości na platformach streamingowych. 6 produkcji, od których nie będziecie mogli się oderwać

Lipcowe nowości na platformach streamingowych. 6 produkcji, od których nie będziecie mogli się oderwać

„Brzydula Betty. To jeszcze nie koniec” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
„Brzydula Betty. To jeszcze nie koniec” (Fot. materiały prasowe Prime Video)
Lipiec na platformach streamingowych zdecydowanie nie oznacza sezonu ogórkowego. Wręcz przeciwnie – przeglądając nowości na nowy miesiąc można natknąć się na wiele świetnych filmów i seriali, które sprawią, że nie będziesz chciał ruszyć się z domu. Oto tytuły godne uwagi, które poleca nasza redakcja.

„The Bear” (trzeci sezon) – 17 lipca (Disney+)

Trzeci sezon uwielbianego przez widzów serialu powraca, a z nim Carmy (Jeremy Allen White), Sydney (Ayo Edebiri) i Richie (Ebon Moss-Bachrach), którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby wznieść The Bear – bar przekształcony w wykwintny lokal – na najwyższy poziom. Utrzymanie się na powierzchni w tym niestabilnym biznesie nie jest łatwym zadaniem. Choć dla wielu z branży to przegrana bitwa, Carmy naciska na siebie mocniej niż kiedykolwiek i wymaga doskonałości od swojej załogi, aby osiągnąć to, czego wszyscy pragną.

Wspólne dążenie do kulinarnego ideału podbudowuje załogę i sukcesywnie wzmacnia więzi, będące głównym spoiwem restauracji. W miarę powiększania się zespołu, każdy członek będzie przesuwał granice swoich umiejętności, aby osiągnąć jak najwyższy poziom usług w ramach pełnionej funkcji. W branży restauracyjnej nie istnieje coś takiego, jak stały grunt, a wraz z ciągle zmieniającym się rynkiem, pojawiają się również nowe wyzwania i możliwości. Szefowie kuchni nauczyli się, że liczy się każda sekunda, a tylko od sprawności ekipy zależy, czy uda się ją wykorzystać. Trzeci sezon da widzom odpowiedź na pytanie, czy ekipa „The Bear” ma to, czego potrzeba, aby przetrwać branżowe zawirowania.

„Brzydula Betty. To jeszcze nie koniec” – 19 lipca (Prime Video)

Co przychodzi po szczęśliwym życiu? Mijają dwa lata od jej odejścia z Ecomoda, Betty (Ana María Orozco) nadal jest żoną Armando (Jorge Enrique Abello), ale jest na skraju rozwodu, desperacko próbuje zbliżyć się do ich dorastającej córki (Juanita Molina) i zastanawia się, czy jest zadowolona z wybranej przez siebie ścieżki. Roberto, ojciec Armando i założyciel firmy Ecomoda, zmarł, a jego umierającym życzeniem było, aby Betty wróciła do firmy. Betty będzie musiała odbudować swoje relacje z córką, przejąć kontrolę nad Ecomodą jako prezes i zdecydować, czy pogodzić się z Armando, który jest zdeterminowany, aby naprawić ich związek. Betty ponownie spotka się ze złośliwymi plotkarzami Cuartel de las Feas, próżnym i aroganckim Hugo Lombardi (Julián Arango) oraz uwodzicielską poszukiwaczką złota Patricią „La Peliteñida” (Lorna Cepeda), a każdy z nich przez te 20 lat doświadczył własnych przemian i trudności.

„Those About to Die” – 19 lipca (Prime Video)

„Panem et Circenses” – chleba i igrzysk! Rzym w 79 r. n.e.: Centrum Imperium Rzymskiego jest najbogatszym miastem na świecie, a do pracy w nim napływają niewolnicy z rozrastającego się cesarstwa. Rzymska populacja – znudzona, niespokojna i coraz bardziej agresywna – jest utrzymywana w ryzach głównie dzięki dwóm rzeczom: darmowemu jedzeniu i spektakularnej rozrywce w postaci wyścigów rydwanów i walk gladiatorów. Serial „Those About to Die” z Anthonym Hopkinsem zagłębia się w świat igrzysk, charakteryzujący się żądzą krwi, chciwością pieniędzy, pogonią za władzą i korupcją. Wyścigi w Circus Maximus są kontrolowane przez cztery korporacje należące do patrycjuszy: frakcję Niebieską, Czerwoną, Białą i Zieloną, a udziały w nich stanowią w Rzymie najcenniejszą wartość. Ponieważ zasmakowana w rozrywce ludność staje się coraz bardziej znużona i żądna krwi, pojawia się potrzeba budowy nowego stadionu do walk gladiatorów – Koloseum. Skala tego przedsięwzięcia, walk gladiatorów i zwierząt jest ogromna – podobnie jak podziemia z kwitnącym biznesem zakładów bukmacherskich. W podziemiach, pod trybunami, pracują i żyją tysiące ludzi – wśród nich tysiące tych, którzy zginą za igrzyska.

„Gang Zielonej Rękawiczki” (drugi sezon) – 17 lipca (Netflix)

„Gang Zielonej Rękawiczki” – polski przebój Netflixa, w którym trzy złodziejki po pięćdziesiątce bawią się w Robin Hooda – powraca z drugim sezonem i kolejną akcją z udziałem seniorów. Tym razem odcinki przeniosą nas w urokliwe Bieszczady, gdzie ukrywają się nasze ulubione gangsterki. Bohaterki postanowiły raz na zawsze zawiesić swoje zielone rękawiczki na kółku, jednak kiedy syn jednej z nich wpada w kłopoty, złodziejki muszą wyjść z ukrycia i stawić czoła bezwzględnemu przeciwnikowi. Zmuszone do działania przyjaciółki wraz z ekipą seniorów przeprowadzą brawurowy skok, tym razem na Galerię Narodową.

W nowym sezonie do głównej obsady, czyli Magdaleny Kuty („Ranczo”), Małgorzaty Potockiej („Matki, żony i kochanki”) i Anny Romantowskiej („Mała apokalipsa”), dołączają nowi aktorzy, w tym jedna z najbardziej znanych polskich gwiazd swojego pokolenia, ikona kina Katarzyna Figura, która wcieli się w postać tajemniczej Emilii. W serialu zobaczymy również Krzysztofa Tyńca („Daleko od noszy”), który zagra gangstera Krzysztofa Masarza. Nie zabraknie też postaci znanych z poprzedniej części: ponownie zobaczymy Beatę Bandurską, Karolinę Rzepę, Mirosława Zbrojewicza oraz Andrzeja Grabowskiego. Reżyserami drugiego sezonu są natomiast Bartosz Kruhlik i Antonio Galdamez, a nad scenariuszem pracowali Hanna Węsierska i Bartosz Kozera.

„Gliniarz z Beverly Hills: Axel F” – 3 lipca (Netflix)

Eddie Murphy ponownie wcieli się w rolę ikonicznego gliniarza z Detroit, który podejmie nową sprawę i wróci na ulice Beverly Hills. W „Gliniarzu z Beverly Hills: Axel F” zobaczymy dobrze znane fanom twarze i niezastąpionych w rozwiązywaniu spraw kumpli Axela, czyli Billego Rosewooda (w tej roli Judge Reinhold) i Johna Taggarta (John Ashton), a także Jeffreya Friedmana (Paul Reiser) i ulubieńca publiczności Serge’a (Bronson Pinchot). Obsadę zasilą także inne gwiazdy światowego kina, którzy wcielą się w zupełnie nowe role: jako Jane, córka Axela (Tailor Paige), detektyw Abbott (Joseph Gordon-Levitt) oraz kapitan Cade Grant (Kevin Bacon). Gotowi na zamieszanie w stylu Axela Foleya?

„Cały ten rap” – lipiec (Netflix)

„Cały ten rap” to polska scena rapowa opisana słowami jej twórców. Pierwszy polski serial dokumentalny Netflix oddaje głos im wszystkim: od pierwszego pokolenia, które walczyło ze stereotypami, zarazem tworząc inne, aż po to, które korzystając ze swojej popularności wyniosło rap do pozycji gatunku, który wciąż wyznacza najważniejsze trendy. To opowieść o rapie słowami Sokoła, Tede, Wdowy, Szczyla, Young Leosi i wielu innych.

Źródło: materiały prasowe Netflix, Prime Video, Disney+

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze