1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Gladiator 2” – Paul Mescal, Pedro Pascal i Denzel Washington na pierwszych kadrach

„Gladiator 2” – Paul Mescal, Pedro Pascal i Denzel Washington na pierwszych kadrach

Joaquin Phoenix w pierwszej części „Gladiatora” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
Joaquin Phoenix w pierwszej części „Gladiatora” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
„Gladiator 2” już za kilka miesięcy trafi do kin. Szczegóły dotyczące produkcji w reżyserii Ridleya Scotta były do tej trzymane w tajemnicy, ale właśnie w sieci pojawiły się pierwsze kadry z produkcji. I wygląda na to, że jest na co czekać.

Choć wciąż ciężko w to uwierzyć, „Gladiator” po ponad dwóch dekadach doczekał się kontynuacji, a na stołku reżyserskim ponownie zasiadł Ridley Scott. Szczegóły produkcji do tej pory były owiane tajemnicą, ale im bliżej premiery, tym więcej sekretów zdradzają twórcy filmu.

„Gladiator 2” – pierwsze zdjęcia

Paramount Picture na łamach „Vanity Fair” podzielił się właśnie pierwszymi oficjalnymi kadrami z filmu. Widać na nich Paula Mescala, Pedro Pascala, Denzela Washingtona, Freda Hechingera i Josepha Quinna w pełnej charakteryzacji.

„Gladiator 2” ma trafić do kin 22 listopada, a pierwszy oficjalny zwiastun produkcji będzie udostępniony 9 lipca. Jak podaje „Vanity Fair”, historia filmu zaczyna się po tym, jak Maximus Russella Crowe'a oddał życie, wywracając do góry nogami przywództwo dekadenckiego i skorumpowanego społeczeństwa. Główną postacią filmu będzie Lucjusz, syn Lucilli, szlachcianki granej przez Connie Nielsen w oryginalnym filmie, w którego wcieli się Paul Mescal. Nielsen powróci także w sequelu, grając jedną z niewielu postaci prawdziwych: córkę zmarłego cesarza Marka Aureliusza.

W sponsora i szkoleniowca Lucjusza wcieli się Denzel Washington. Pedro Pascal wystąpi w roli dowódcy wojskowego, który również podejmie się walki na arenie, a Josepha Quinna i Freda Hechingera zobaczymy w rolach dwóch cesarzy rządzących Rzymem, którzy mają być jeszcze bardziej szaleni niż niezrównoważony monarcha Joaquin Phoenix z pierwszego filmu. W pozostałych rolach wystąpią między innymi Connie Nielsen i Derek Jacobi.

„Gladiator” to jeden z najważniejszych tytułów w historii światowej kinematografii. Zarobił ponad 460 milionów dolarów w kasach na całym świecie i był nominowany do dwunastu Oscarów, z czego zdobył pięć nagród, w tym dla najlepszego filmu. Dramatyczna rola Maximusa, w którą brawurowo wcielił się w nim Russell Crowe, jest bez dwóch zdań najważniejszą w jego karierze, a sam film uważany jest za arcydzieło.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze