1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Można to przejść, przegadać, wypłakać, wyleżeć”. Nosowska i Król wydają singiel i zapowiadają wspólny album

„Można to przejść, przegadać, wypłakać, wyleżeć”. Nosowska i Król wydają singiel i zapowiadają wspólny album

Nosowska i Król w klipie do utworu „Można” (Fot. Piotr Porębski/materiały prasowe)
Nosowska i Król w klipie do utworu „Można” (Fot. Piotr Porębski/materiały prasowe)
Nosowską i Króla mieliśmy już okazję słyszeć w duecie. Teraz jednak ich wyjątkowa relacja przerodziła się we wspólny album „Kasia i Błażej”. Krążek ukaże się we wrześniu, a w listopadzie wystartuje trasa koncertowa Jenin–Piaseczno. Pierwszą zapowiedzią projektu jest singiel „Można” oraz towarzyszący mu klip w reżyserii Jacka Kościuszki – posłuchajcie i obejrzyjcie, bo trafia prosto w serce.

Błażej Król jest muzykiem, kompozytorem, wokalistą, autorem tekstów i jedną z najjaśniejszych postaci na współczesnej polskiej scenie alternatywnej. Katarzyny Nosowskiej nikomu nie trzeba przedstawiać. To wokalistka, tekściarka, pisarka oraz jedna z najbardziej wyrazistych osobowości i artystek w kraju. Na wspólnym koncie mają już świetną współpracę z 2023 roku pt. „Męskie Granie przedstawia: Nosowska – Król”, gdzie podczas letniej trasy wykonywali m.in. cover Nirvany „Smells Like Teen Spirit” czy „Szklanki” Young Leosi. Jesienią 2023 wspólnie wydali też utwór „Neodym”.

Teraz ich przyjaźń, zarówno zawodowa, jak i prywatna, przeradza się w album. Krążek „Kasia i Błażej” ukaże się we wrześniu tego roku. Pierwsza zapowiedź płyty to singiel „Można”, który jest już dostępny wraz z teledyskiem w reżyserii Jacka Kościuszki. Sam reżyser mówi o klipie, że ma eteryczną atmosferę i hipnotyzującą narrację, które przyciągają uwagę widza, zabierając w niezwykłą, refleksyjną podróż. I trudno się z nim nie zgodzić.

– Błażej pilnie strzeże tego, co w nim wrażliwe i ufne. Najbliżej tej strefy można się dostać, chyba właśnie wspólnie tworząc. To moja ukochana płyta, nigdy nie pracowało mi się szybciej i bez wysiłku. Czasem myślę, że mi się to wszystko przyśniło, a może jednak nie – bo płyta przecież jest – mówi Katarzyna Nosowska. A Błażej Król dodaje: – Nawet nie wiem, kiedy Jenin zaczął sąsiadować z Piasecznem. Odległość 440 kilometrów pokonywana z prędkością „kciuków”. Ja to jestem raczej zamknięty – delikatnie mówiąc – ale dzięki spotkaniu z Kasią i tym piosenkom pęknięcie na skorupie znacznie się powiększyło. Dzięki tym naszym „małym wielkim” rozmowom na wszystkich częstotliwościach powstała ONA – nasza płyta. Dziękuję.

Tuż po premierze płyty Kasia i Błażej wyruszą w trasę koncertową Jenin–Piaseczno. Zagości ona w kilku największych miastach Polski i odbędzie się w najlepszych zasiadanych salach muzyczno-teatralnych. Wszystko po to, aby słuchacze w komfortowych warunkach mogli skupić się na warstwie tekstowej oraz muzycznej nowego albumu „Kasia i Błażej”. Podczas trasy Jenin–Piaseczno artystom towarzyszyć będą zespół, złożony z wybitnych instrumentalistów, oraz wyjątkowa, zaskakująca oprawa scenograficzna. Sprzedaż biletów startuje 3 lipca o godzinie 14.00.

Źródło: materiały prasowe Kayax

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze