1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Diabeł ubiera się u Prady” będzie miał kontynuację. Kogo zobaczymy w obsadzie?

„Diabeł ubiera się u Prady” będzie miał kontynuację. Kogo zobaczymy w obsadzie?

Kadr z filmu „Diabeł ubiera się u Prady” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)
Kadr z filmu „Diabeł ubiera się u Prady” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)
Po 18 latach „Diabeł ubiera się u Prady” doczeka się kontynuacji. Za sequelem mają stać twórcy pierwowzoru i, jak nieoficjalnie donoszą media, w obsadzie ponownie zobaczymy Meryl Streep i Emily Blunt.

18 lat po tym, jak Emily Blunt i Anne Hathaway stały się dzięki filmowi „Diabeł ubiera się u Prady” supergwiazdami, film doczeka się kontynuacji. Jak podaje „Deadline”, nad scenariuszem pracuje Aline Brosh McKenna, scenarzystka pierwowzoru. Serwis donosi również, że trwają rozmowy z oryginalnym reżyserem filmu Davidem Frankelem i oryginalną producentką Wendy Finerman. Oficjalnie nie wiadomo, kto z oryginalnej obsady powróci. „Puck News” dotarł jednak do nieoficjalnych informacji, według których Meryl Streep miałaby powrócić jako redaktorka „Runway” Miranda Priestly, a u jej boku ponownie mielibyśmy zobaczyć Emily Blunt. Media zwróciły się do twórców oryginalnego filmu z prośbą o komentarz, ale nie otrzymały odpowiedzi.

Co ciekawe, media nie podają informacji o dołączeniu do obsady Anne Hathaway. Aktorka wcielająca się w oryginalnym filmie w rolę Andy w przeszłości kilka razy powtarzała, że nie czuje potrzeby kontynuacji tej historii. „Nie sądzę, że kontynuacja tej historii kiedykolwiek się wydarzy” – mówiła dla E! News w marcu tego roku. Dwa lata temu w wywiadzie w „The View” przyznała z kolei: „Myślę po prostu, że ten film był w innej epoce. Teraz wszystko stało się cyfrowe, a ten film koncentruje się wokół koncepcji produkcji czegoś fizycznego i jest po prostu inny”. I choć nie sposób przyznać Anne racji, mamy nadzieję, że zobaczymy aktorkę w drugiej części filmu.

Według doniesień, fabuła drugiej części fimu „Diabeł ubiera się u Prady” ma skupić się na Mirandzie, która staje w obliczu upadku niegdyś prosperującego biznesu wydawnictw magazynów. W rzeczywistości jedyną osobą, która może ją uratować, jest jej była asystentka, Emily Charlton (grana przez Blunt), która obecnie jest wpływową dyrektorką w luksusowej grupie modowej. I najwyraźniej Miranda potrzebuje dużych pieniędzy na reklamę tej marki, aby udowodnić, że wszyscy nadal chcą być na jej miejscu.

„Diabeł ubiera się u Prady” to jeden z najbardziej uwielbianych przez widzów filmów o modzie. To historia oparta na powieści Lauren Weisberger z 2003 roku o tym samym tytule. Film opowiada o Andy Sachs (Anne Hathaway), świeżo upieczonej absolwentce dziennikarstwa, która przeprowadza się do Nowego Jorku i zdobywa pracę jako młodsza asystentka Mirandy Priestly (Meryl Streep), potężnej i wymagającej redaktor naczelnej magazynu o modzie. Andy początkowo zmaga się z trudnym środowiskiem pracy i nieustannymi żądaniami Mirandy, ale stopniowo się przystosowuje, zyskując pewność siebie i styl. W miarę jak coraz bardziej angażuje się w swoją pracę, staje przed osobistymi wyzwaniami, w tym z napiętą relacją ze swoim chłopakiem, Nate'em (Adrian Grenier), oraz dylematami etycznymi dotyczącymi wartości przemysłu modowego.

Film przyniósł Meryl Streep Złoty Glob i nominację do Oscara i był przełomowym w karierze Emily Blunt i Anne Hathaway. Na tegorocznej gali SAG Awards aktorki razem wręczyły nagrodę dla Jeremy'ego Allena White'a za serial „The Bear” i już wtedy media odebrały to jako subtelną zapowiedź powrotu filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. Z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów.

Źródło: Matt Grobar, „»The Devil Wears Prada« Sequel Scripted By Aline Brosh McKenna In Early Development At Disney”, deadline.com; Sabba Rahbar, „»The Devil Wears Prada« is officially getting a sequel after 18 years”, nbcchicago.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze