1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Znani pisarze gośćmi festiwalu literackiego Miesiąc Spotkań Autorskich

Jak zapewniają organizatorzy, na Miesiąc Spotkań Autorskich, który rozpocznie się 4 lipca, przybędzie literacka czołówka z Polski, Czech i Słowacji.

Festiwal od 12 lat organizuje czeskie wydawnictwo Wiatraki. - Impreza ma dwie linie programowe. Są to spotkania z pisarzami czeskimi i słowackimi, a od kilku lat pojawia się na tych spotkaniach gość honorowy. Do tej pory były to m.in. Francja, Białoruś i Kanada, a w tym roku gościem honorowym jest Polska - tłumaczyła na konferencji prasowej koordynator festiwalu, Jolanta Grzelczyk.

Spotkania autorskie organizowane w ramach festiwalu odbywać się będą w czterech miastach: Brnie, Koszycach, Ostrawie oraz Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska miłośnicy literatury począwszy do 4 lipca przez miesiąc będą mogli codziennie uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem czeskim, słowackim i polskim. Wszystkie spotkania będą odbywać się w Mediatece.

Dyrektor Wydziału Kultury wrocławskiego magistratu Jarosław Broda podkreślił, że do Wrocławia przyjedzie "pierwsza liga literatury polskiej, czeskiej i słowackiej”. Do Wrocławia przyjadą m.in. Ryszard Krynicki, Tomasz Różycki czy Stefan Chwin, z czeskiej strony zaś Michal Ajvaz czy Pavel Kohout.

Festiwal zakończy się 3 sierpnia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze