1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Festiwal Street Art Doping w Warszawie

Rozpoczyna się trzecia edycja festiwalu Street Art Doping. W lipcu niektóre punkty miasta zyskają nową szatę graficzną. Ich wygląd zmienią wymalowane na ścianach murale.

Przez cały miesiąc, w kilku punktach miasta, murale będą tworzyć artyści z Polski i zagranicy. Festiwal rozpocznie się 4 lipca, kiedy twórcy zaczną malować mural na ścianie kina Atlantic. Celem festiwalu jest - jak mówią organizatorzy akcji - otwarcie przestrzeni miejskiej na sztukę graffiti.

W czasie trwania poprzednich edycji Street Art Doping powstały murale m.in. na wspomnianych słupach przy rondzie Sedlaczka oraz przy rondzie Wolnego Tybetu na Odolanach. W ubiegłym roku, w ramach festiwalu, powstał też mural na budynku Och-Teatru Krystyny Jandy.

W tym roku efekty pracy twórców sztuki street art będzie można zobaczyć m.in. na ścianie Kina Atlantic przy ul. Chmielnej, na murach pawilonów na Nowym Świecie, na ścianie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Żelaznej. Twórcy wrócą też na Rondo Sedlaczka, gdyż, według organizatorów, jest tam jeszcze dużo miejsca do malowania graffiti.

Wśród artystów, którzy będą malować w tym roku, znajdą się m.in. pochodzący z Wenezueli Satone oraz twórcy i zespoły polskie: M-City, Base 23, Chazme, Sepe, Tone, Aqualoopa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze