fbpx

Album The Beatles – najdroższa płyta świata

Album legendarnej grupy The Beatles, „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”, został sprzedany na aukcji za rekordową kwotę ponad 290 tysięcy dolarów.
Cena wywoławcza płyty wynosiła zaledwie 30 tysięcy dolarów. Album nabył anonimowy kolekcjoner ze środkowego zachodu Stanów Zjednoczonych – jak doniósł magazyn „Hollywood reporter”. Oprócz walorów historycznych i muzycznych album ma jeszcze rys osobisty – znajdują się na nim autografy czterech członków zespołu, tuż przed wypuszczeniem ich najnowszego wydawnictwa do obiegu w 1967 roku.

Znawca The Beatles, Perry Cox, powiedział, że „zbierając pamiątki po Beatlesach od 30 lat, nie czuję już takiej ekscytacji przy każdym odkryciu, ale ten album to jedna z dwóch najważniejszych rzeczy, jeśli mówimy o pozostałościach po zespole – drugą jest podpisany przez nich egzemplarz albumu „Meet the Beatles”.

„Meet the Beatles” – poprzedni album Brytyjczyków – osiągnął na aukcji wartość 150 tysięcy dolarów, czyli prawie o połowę niższą.

Poniżej wykonanie jednej z piosenek na płycie „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” przez Paula McCartney’a i Bono z U2:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/xiMcnv6h_dI” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze