fbpx

Transkaukazja 2013

Transkaukazja
transkaukazja.p

Transkaukazja to międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem. W tym roku odbędzie się VI edycja festiwalu, która obejmuje 12 krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego. Pomysłodawcą i jednym z głównych realizatorów Transkaukazji jest zespół warszawskiej Fundacji Inna Przestrzeń.
Transkaukazja 2013 odbędzie się od 26 do 30 czerwca w Warszawie. Obejmuje Koncert i Bazar Kaukaski oraz Panslaw – izmy (wystawa w dawnej siedzibie KC PZPR + konferencja + program filmowy)

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem Transkaukazji jest koncert, który w tym roku odbędzie się przy Krakowskim Przedmieściu (na wysokości hoteli: Europejskiego i Bristol). Zaproszone grupy łączą elementy różnych stylów muzycznych – fusion, folk, funk, jazz, reggae, rock, gospel – nawiązując do muzyki i kultury krajów, z których pochodzą. Koncert będzie się składał z dwóch części, w każdej wystąpią po trzy formacje. Muzycy zaprezentują własny repertuar, a także przygotowane wspólnie utwory, opracowane specjalnie na tę okazję.

Koncertowi towarzyszyć będzie Bazar Kaukaski. Do jego współtworzenia zaproszono organizacje oraz przedstawicieli diaspory kaukaskiej z Warszawy. W programie Bazaru znajdą się m.in. gry, warsztaty (w tym dla dzieci), kuchnie i sklepy kaukaskie, literatura i kino plenerowe.

Więcej na stronie organizatora.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze