fbpx

Kryształowe Zwierciadła 2018 dla Nosowskiej, Szumowskiej, Wojciechowskiej, Ogrodnika, Tygodnika Powszechnego i Józefa Wilkonia

Kryształowe Zwierciadła 2018 dla Nosowskiej, Szumowskiej, Wojciechowskiej, Ogrodnika, Tygodnika Powszechnego i Józefa Wilkonia
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl

5 czerwca br. w Muzeum Historii POLIN w Warszawie po raz 23 zostały wręczone najważniejsze nagrody miesięcznika „Zwierciadło”. W tym roku otrzymali je Katarzyna Nosowska, Małgorzata Szumowska, Martyna Wojciechowska, Dawid Ogrodnik oraz Tygodnik Powszechny. Nagrodę Specjalną z rąk redaktor naczelnej Pauliny Stolarek odebrał Józef Wilkoń „za wierność sobie i wartościom, zwłaszcza w czasach, kiedy było to bardzo trudne. Za bycie mistrzem dla młodego pokolenia twórców, kształtowanie wyobraźni pokoleń. Za talent, pasję i autorytet.”

Wokalistka, reżyserka, dziennikarka, aktor, redakcja tygodnika. Tegoroczni laureaci reprezentują różne dziedziny życia, pochodzą z całej Polski, ale łączą ich wspólne cechy takie jak: odwaga, wrażliwość, siła, talent, pasja, tolerancja i wiarygodność. Każdy z nich jest wierny sobie i wartościom. Mają mocne osobowości. Podążają własną drogą na przekór modom i trendom. Są otwarci na różne interpretacje wydarzeń we współczesnym świecie.

Kryształowe Zwierciadła są przyznawane od 1996 r. polskim twórcom i osobom publicznym za ich dokonania, postawy i cechy charakteru. W gronie ponad 100 laureatów znajdują się wybitne osobowości ze świata kultury, nauki, sztuki i życia publicznego, określanych mianem „ludzi dialogu” są m.in: prof. Władysław Bartoszewski, Wisława Szymborska, Hanna Krall, Norman Davies, Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk, Janusz Gajos, Wojciech Smarzowski, Marek Edelman, Danuta Szaflarska, Janusz Głowacki, Anne Applebaum i wielu innych.

Podczas uroczystej Gali Kryształowych Zwierciadeł wręczony został po raz 10. Kryształek Zwierciadła. Jest to nagroda przyznawana przez czytelników w drodze plebiscytu tym, którzy są na początku swojej drogi, ale mają za sobą pierwsze sukcesy. Najwięcej głosów czytelników otrzymał Karol Charkiewicz – jeden z najbardziej obiecujących polskich naukowców. Jest wynalazcą m.in. bezinwazyjnego testu na wykrywanie zespołu Downa. Zajmuje się leczeniem bezpłodności u kobiet po chemioterapii.

Ceremonię wręczenia Kryształowych Zwierciadeł poprowadził Hubert Urbański. Wieczór uświetnili: Daria Zawiałow i MROZU.

Zwierciadło ukazuje się od 61 lat. Od samego początku wspiera, inspiruje oraz towarzyszy czytelniczkom i czytelnikom w ich życiu. Z tytułem współpracowali i nadal pracują wybitni twórcy: pisarze, dziennikarze, graficy czy fotografowie. Na okładkach Zwierciadła zawsze pojawiały się wyjątkowe kobiety: mądre, niezależne, świadome swojej siły. Dzisiaj Zwierciadło to nowoczesny magazyn dla wrażliwych i myślących kobiet, odważnie poszukujących w życiu swego miejsca.

Partnerzy Gali Kryształowe Zwierciadła 2018:

Grycan, Cisowianka Perlage, Newby, Tacit Investment, Rosenthal i Lalique, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Hotel Regent Warsaw, marka Lutzville, Belvedere Catering by Design, Poczta Kwiatowa.

SPONSORZY I PARTNERZY:

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze