fbpx

Wodecki Twist Festiwal przenosi się do sieci

Wodecki Twist Festiwal
W ramach trzeciej edycji Festiwalu Wodecki Twist wspólnie zaśpiewamy utwór "Zacznij od Bacha" oraz posłuchamy wyjątkowego koncertu z udziałem m.in. Kuby Badacha, Ani Rusowicz i Natalii Kukulskiej. (materiały prasowe)

W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi tegoroczna edycja Festiwalu Wodecki Twist przenosi się do sieci. Już 27 września wspólnie z najznakomitszymi chórami z całej Polski zaśpiewamy utwór „Zacznij od Bacha” oraz posłuchamy wyjątkowego, jubileuszowego koncertu z udziałem m.in. Kuby Badacha, Ani Rusowicz i Natalii Kukulskiej. Poniżej przedstawiamy szczegóły tej nietypowej edycji.

Festiwal Wodecki Twist co roku inaugurowała piosenka „Zacznij od Bacha” w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. W tym roku w związku z ograniczeniami epidemiologicznymi wspólne śpiewane z krakowskiego Rynku Głównego przenosi do sieci. I kto wie, być może jeszcze więcej osób włączy się w to wydarzenie? Zespoły chóralne z całej Polski przygotują nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego i w niedzielę, 27 września, zaproszą do śpiewania widzów i fanów festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Organizatorzy trzeciej edycji festiwalu Wodecki Twist zapraszają również na wyjątkowy, jubileuszowy koncert pod tytułem „Dobrze, że jesteś”. To niezwykłe widowisko muzyczne wypełnią najpiękniejsze piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w aranżacjach Tomasz Szymusia, a zespołowi towarzyszyć będą artyści Santander Orchestra. Na scenie wystąpią m.in. Kuba Badach, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska oraz Ewelina Cassette, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, a całość uzupełnią audiowizualne materiały archiwalne. Koncert transmitowany będzie na żywo z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, a obejrzeć go będzie można bezpłatnie na kanale YouTube Wodecki Twist Festiwal oraz w serwisie player.pl.

„To będzie magiczny dzień. Najpiękniejsze utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, piękne głosy, teatr i jak zawsze Tata. Kochani, jest dla nas niezwykle ważne, aby mimo wszystkich trudności, jakie spadły na kulturę w tym roku, spotkać się z Wami, naszą publicznością. Nie możemy tego zrobić jak zwykle w pięknych salach koncertowych Krakowa, przenosimy więc jedną z nich dla Was do sieci. Jestem pewna, że koncert, jaki przygotowaliśmy, przyniesie nam wszystkim mnóstwo radości, z miłości do muzyki!” – mówi dyrektor artystyczna festiwalu, Kasia Wodecka-Stubbs.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze