1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Szlachetna Paczka - czas start!

Szlachetna Paczka - czas start!

\
"Szlachetna Paczka" to akcja pomocy najbardzije potrzebującym, która odbywa się rokrocznie od 20 lat. (Fot. iStock)
Ten rok jest szczególny - wymaga jeszcze większej solidarności z tymi, którzy potrzebują wsparcia. Możliwość realnej pomocy daje udział w akcji "Szlachetna Paczka". Start tegorocznej, dwudziestej już edycji, w najbliższą sobotę, 14 listopada.

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 i pół tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne. Potrzebujemy – wspólnie – wykrzesać z siebie pokłady empatii i zaangażowania, które pozwolą nam wszystkim szczęśliwie zakończyć ten trudny rok. A szczególnie tym, którym tego szczęścia w tym roku zabrakło.

Można głodnemu człowiekowi dać garnek zupy. To dobry uczynek. On ją zje i za cztery czy pięć godzin znowu będzie głodny. Więc trzeba się rozejrzeć za następną zupą, bochenkiem chleba, słoikiem ze smalcem, ogórkami... Ale za kilka dni znowu będzie trzeba kombinować. To może lepiej, temu, kto sobie nie radzi, dać garnek do zupy, wstawić mu kuchenkę gazową, kupić blender, jeśli ma kłopot z gryzieniem i połykaniem? – mówi o mądrej pomocy i wspólnej inicjatywie społecznej Szlachetnej Paczki, Onetu oraz polskich reporterek i reporterów #LudzieNieLiczby Jacek Hugo-Bader. – Szlachetna Paczka pomaga mądrze. Jestem jej wdzięczny za to, że mogłem wziąć udział w projekcie, dzięki któremu widać jak na dłoni, że zanim się pomoże, lepiej pomyśleć.

 Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Szlachetna paczka - Jak zostać darczyńcą

Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących. 14 listopada o 8 rano na stronie szlachetnapaczka.pl pojawi się baza rodzin potrzebujących.

Przemyślana pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze